YAŞAM HABERLERİ

Cinayeti 24 yıl sonra itiraf etti!

Cinayeti 24 yıl sonra itiraf etti!

Kahvehanedeki sohbet sırasında 24 yıl önce ortadan kaybolan Mehmet Kahraman’ın öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden Erdal Yüksel ve babası Ziya Yüksel tutuklandı.

Yeni Asır'dan İhsan Karataş'ın haberine göre Aydın'da 24 yıl önce baba ve oğulun işlediği cinayet, kahvehane sohbetinde gün ışığına çıktı.

Sohbet esnasında çelişkili ifadeler kullanan ve ihbar üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Erdal Yüksel, babası Ziya Yüksel ile birlikte hayvan hırsızı sandıkları Mehmet Kahraman'ı av tüfeğiyle vurduklarını itiraf etti. Baba ve oğul tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay, Atça Mahallesi'nde yaklaşık 24 yıl önce meydana geldi. Baba Ziya Yüksel ve oğlu Erdal Yüksel bir hayvan çiftliğinde bakıcı olarak çalışıyordu. Son zamanlarda hayvan hırsızlığının artması üzerine gece-gündüz çiftlikte nöbet tutmaya başlayan baba ve oğul, olay günü ava çıkan Mehmet Kahraman'ı hırsız zannedip silahla ateş ederek öldürdü.

CESEDİ GÖMDÜLER

Baba ve oğul, cesedi yaklaşık 5 kilometre ileride bulunan Topraklı mevkiinde bir araziye gömdü. 24 yıl sonra kahvehanedeki çelişkili konuşmaları nedeniyle ihbar edilen baba Ziya Yüksel ve oğlu Erdal Yüksel, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nün çapraz sorgusunda cinayeti itiraf etti. Baba ve oğlu bugüne kadar vicdan azabıyla yaşadıklarını ancak korkularından dolayı cinayeti itiraf edemediklerini söyledi.
  • Bu Haberi