GÜNCEL HABERLERİ

26 ilde muvazzaf askerlere büyük operasyon

26 ilde muvazzaf askerlere büyük operasyon

FETÖ'nun askeri mahrem yapılanmasına yönelik Amasya ve Muğla merkezli 26 ilde operasyon başlatıldı. 88 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 20 astsubay gözaltına alındı.

Milliyet'in haberine göre Amasya ve Muğla merkezli 26 ilde FETÖ operasyonları başlatıldı.  Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin askeri mahrem  yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında başta Merzifon 5. Ana Jet Üs  Komutanlığı olmak üzere 12 ilde 53 muvazzaf astsubay hakkında gözaltı kararı  verildi. Bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Merzifon 5.  Ana Jet Üs Komutanlığında görev yapan 20 astsubay gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı çıkarılan 33 muvazzaf astsubayın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

MUĞLA MERKEZLİ 12 İLDE OPERASYON

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ/PDY iltisakı olduğu konusunda haklarında delil elde edilen bir kısmı meslekten ihraç edilen ve bir kısmının da halen aktif görevde olduğu 35 subay ve astsubay hakkında eş zamanlı operasyon başlatıldı. Muğla merkezli operasyon, Kütahya, İzmir, Ankara, Van, İstanbul, Bitlis, Trabzon, Tunceli, Kayseri, Şanlıurfa, Manisa, Adana ve Eskişehir illerini kapsıyor. Gözaltı kararı alınan şüphelilerin meslekten ihraç edilmiş ve halen aktif görevde olan deniz, hava ve Jandarma personelini kapsadığı açıklandı.
  • Bu Haberi