YAŞAM HABERLERİ

30 bin lirayı balkondan atan soyguncudan yeni haber var

30 bin lirayı balkondan atan soyguncudan yeni haber var

İstanbul Kumkapı'da bir bankayı soyup aynı binanın çatı katına çıkarak yaklaşık 30 bin TL'yi aşağıya savuran Semih Bulut tahliye oldu.

Hürriyet'te yer alan habere göre "Yerli Robin Hood" olarak anılan Bulut, 5 ay tutuklu kaldı. Mahkeme heyeti, Bulut'u nitelikli yağma suçundan 11 yıl hapis cezasına çarptırdı. Bulut mahkemede pişman olduğunu söyledi. Bankanın zararını gidermesi ve duruşmalardaki davranışları dikkate alınarak Bulut'un cezası 6 yıl 1 ay 10 güne indirildi. Bulut tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

"AMACIM SESİMİ DUYURMAKTI"

Bulut, olay günü bank görevlilerine silah doğrultarak para istedi. Bir miktar para alan Bulut, aynı binanın balkonuna çıkarak Cumhurbaşkanı ile görüşmek istediğini söyledi. Polis banka çevresinde güvenlik çemberi oluşturunca, bankadan aldığı paraları aşağıya atan Bulut, havaya 4-5 kez ateş ettikten sonra teslim oldu.

"Yerli Robin Hood", mahkemede "Daha önce varlıklı bir ailedeydik. Babam tefeciler ve mafya tarafından dolandırıldı. Bütün mal varlığımıza el koyuldu. Amacım Cumhurbaşkanına sesimi duyurmaktı. Gasp amacım olsaydı bu banka şubesine gitmezdim" dedi.
  • Bu Haberi