GÜNCEL HABERLERİ

Akademisyenlerden Afrin Harekatı’na destek bildirisi

Akademisyenlerden Afrin Harekatı’na destek bildirisi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye’de Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’na akademisyenlerden tam destek geldi. Kırıkkale Üniversitesi’nde akademisyen Yunus Emre Gürsoy’un girişimleri ile hazırlanan bildiriye pek çok üniversiteden akademisyen destek v

İHA'nın haberine göre söz konusu bildiride, Türkiye için beka sorunu haline gelen terör olaylarını sonlandırmak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın bir nefsi müdafaa hareketi olduğu bildirilerek, “Kahraman Türk askeri birlikleri, harekat sırasında tek bir sivilin bile burnunun kanamaması için her türlü fedakarlığı göze alarak canlarını ortaya koymaktadır. Bu yönüyle Türk milletinin fazilet ve ahlakını yansıtan ve ‘ebed-müddet’ devletimizin bekası için zaruri bir hal alan Zeytin Dalı Operasyonu’nu destekliyoruz” denildi.

Kamuoyunda Zeytin Dalı Operasyonu’na yönelik gerçeği yansıtmayan olumsuz haberlerin çıktığının ve sosyal medyada operasyonu karalamaya yönelik kara propaganda yapıldığının ifade edildiği bildiride, “Bu haber ve yorumların arkasında hangi zihniyetin ve işbirlikçilerinin bulunduğunu da çok iyi biliyoruz. Güya, insanlık adına ‘savaşa hayır’ safsatalarıyla gerçek maksatlarını gizlemeye çalışan bu güruh, başta ABD olmak üzere emperyalist devletlerin güdümünde sürdürülen terör olaylarını kutsayacak ve kahraman Mehmetçik’e ‘bebek katili’ diyebilecek kadar alçaklaşabilmişlerdir. İşte bu karanlık çevrelerin asıl maksadı; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin varlığını yok etmektir. Buna izin vermeyeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Bildiride, Türk vatandaşlarına, hiçbir şahsın veya grubun, “insanlık”, “barış” ve benzeri kavramlara olan hassasiyetlerin arkasına saklanarak devletin ve milletin kutsal saydığı değerlerine saldırmalarına fırsat verilmemesi, söz konusu çevrelerin arzu ettiği gibi infiale sebep olabilecek şiddet olaylarına da mahal vermeden hukuk çerçevesinde bir mücadelenin ortaya konulması çağrısında bulunuldu.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Şanlı tarihimiz göz önünde bulundurulduğunda, Zeytin Dalı Operasyonu’nun kapsam ve mahiyetinin, kendi ülkemizde tam bağımsız yaşama arzumuzu ifade etmekte olan ‘Misak-ı Milli’ olduğu ve Zeytin Dalı Operasyonu’nun bir terörle mücadele operasyonu olduğu muhakkaktır. Bu yönüyle kahraman Mehmetçiğimizin ve aziz devletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiriyoruz. Türk milletinin dünyada ve bölgesinde huzur ve barışı tesis etmesi anlamına gelen ‘Kızılelma’ idealinin gerçekleşmesine vesile olacak Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit düşen askerlerimizi ve bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyoruz.”
  • Bu Haberi

En Son Güncel Haberleri

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarından biri!
Kayahan’ın şarkıları kızı Beste'ye emanet
Arkadaşları Cemal Kaşıkçı'yı anlattı
Başak Dizer bebek mi bekliyor?
Milli Eğitim Bakanlığından 'Öğrenci Andı' açıklaması
Mehmet Ali Erbil'in doktorlarından yeni açıklama!
Özel Tüketim Vergisi ne kadar artacak?
Selin Şekerci'nin aşktan yana yüzü gülmüyor!
İstanbul'da okulda bıçaklı kavga!
'Yasak Elma' nazara karşı kurşun döktü!
Adalet Bakanı Gül'den Danıştay’a ‘Andımız’ tepkisi!
Yasemin Şefkatli'nin yüzüğü yeniden parmağında
Sosyal medyada tanıştığı kadının tuzağına düştü!
Arda Turan - Berkay kavgasında son bomba iddia!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hayvan hakları talimatı!
Hakan Hatipoğlu: "Doktor 'Hakan kordonu kes' dedi"
İş arkadaşını uykusunda öldürdü!
Serdar Ortaç'ın ikinci yatırımı Kıbrıs'a
İki şehir iki büyük ayıp!
Bircan Bali hakkındaki iddiaları yanıtladı
Meteoroloji’den son dakika hava durumu açıklaması!
Gizem-Hakan Hatipoğlu'nun bebekleri dünyaya geldi
Yılmaz Özdil yeni kitabı 'Mustafa Kemal'i anlattı
Gülben Ergen içtenlikle yanıt verdi
Güzel fenomenden 'gözaltı' yalanlaması!
Ebru Şallı: "Uğur'un öyle şeyleri yoktur"
Amasya'da 4.1'lik deprem
Zeynep Yılmaz'dan Şeyma Subaşı'na komşu nispeti!
Apartmanın kolonu çatladı, vatandaşlar sokakta kaldı!
Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili açıklama