YAŞAM HABERLERİ

AKM'nin ön cephesi tamamen yıkıldı

AKM'nin ön cephesi tamamen yıkıldı

İstanbul Taksim’de bulunan ve yıkımına 13 Şubat’ta başlanan Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. AKM'nin ön cephesinin de tamamen yıkılması ile AKM içerisinde bulunan beyaz perde göründü.

İHA'nın haberine göre Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nde yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sabahın erken saatlerinde başlayıp aralıksız olarak devam eden çalışmaları bazı yerli ve yabancı turistlerin ilgi ile izlemesi dikkat çekti.



TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKTİ

İş makineleri ile yıkımına devam edilen AKM’nin ön cephesinin tamamen yıkılmasının ardından ortaya çıkan beyaz perdeyi gören bazı turistlerin de o anları cep telefonlarıyla kaydettikleri görüldü.

24 SAAT KAMERA İLE İZLENİYOR

Bina içerisinde tahliyeler devam ederken yıkım çalışmaları 16 farklı kamera ile 24 saat takip ediliyor.

YENİ BİNANIN FOTOĞRAFLARI ASILDI

Taksim’den yarımadaya uzanan manzara2 bin 500 kişilik opera salonu, 800 kişilik tiyatro salonu, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, bir sergi salonu, bir kütüphane ve 885 araçlık otoparkın yapılacağı yeni binanın fotoğrafları AKM binası önüne asılırken, yeni binanın tamamlanmasının ardından üst katında ikinci köprüden tarihi yarımadaya kadar uzanan manzarayı görme imkanı sağlayan bir restoran da yer alacak.




  • Bu Haberi