YAŞAM HABERLERİ

AKUT'tan Metin Kor açıklaması

AKUT'tan Metin Kor açıklaması

Antalya'da 7 gündür kayıp olan ve dün öğle saatlerinde AKUT tarafından kaybolduğu bölgeye 350 metre mesafede cesedi bulunan müzisyen Metin Kor'un cesedi Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından bulunduğu yerden alınıp morga kaldırıldı.

İHA'nın haberine göre İstanbul'dan 20 Haziran'da geldiği Kaş'ta bir gün konaklayan, daha sonra aracıyla kamp yapmak için Gömbe Yaylası'ndaki İkiz Göller mevkiine giderek çadır kuran müzisyen Metin Kor'dan (43) bir daha haber alınamadı. Kor'un bulunması için bölgede yapılan çalışmaların 7’nci gününde, kamp alanına yakın Subaşı Yaylası'nda AFAD ekipleri tarafından üzeri çıplak bir erkek cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesedin Metin Kor'a ait olduğu kesinleşti. Metin Kor'un bir kayanın dibinde bulunduğu ve 8 metre yüksekteki kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi.

Kor'un kayalıklarda bulunan cesedi Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin incelemesinin ardından bulunduğu yerden alınarak Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

AKUT'tan açıklama

AKUT tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada 21 Haziran 2018 Perşembe gününden bu yana kamp yapmak için gittiği Gömbe İkizgöller mevkiinde kaybolduğu bilgisi verilen 43 yaşındaki Metin Kor’un 30 Haziran 2018 günü saat 13.00 sıralarında cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

Müzisyen Metin Kor'un kaybolduğu gün gelen ihbar telefonları ve bölgenin konumu ile çalışmaların geniş kapsamlı olması sebebiyle operasyon Kaş Kalkan ve Fethiye AKUT ekipleri ortaklığında gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada çalışmaların başından bu yana ekiplerin operasyonu günlere göre paylaştığı, arama çalışmalarının büyük bir titizlikte gerçekleştirildiği kaydedildi. Çalışmaların koordinasyonu ve ekiplerin yönlendirilmesi ile saha çalışmalarının en güvenli şekilde yürütülmesi amacıyla AKUT Kaş Kalkan Ekip Lideri Bircan Tolunay ve Fethiye AKUT ekip lideri Fatih Işık birlikte hareket ettiği ve diğer ekipleri de çalışmalar için yönlendirdikleri bilgisi paylaşıldı.

30 Haziran Cumartesi günü arama çalışmalarının son aşaması olarak planlanan operasyona Fethiye AKUT ekibinden 7, Kaş Kalkan AKUT ekibinden 8, İHH Antalya ekibinden de 4 kişinin katıldığı kaydedilen açıklamada, operasyon süresince ekibin 5 gruba ayrılarak su kenarları, kayalıklar ve kar çukurlarında hem karadan hem de drone ile havadan arama çalışmaları gerçekleştirildiği ve Metin Kor'un cansız bedeninin saat 13.00 sıralarında kamp yerinin 350 metre uzağında bulunan yamaçtaki sarp kayalıklar üzerinde bulunduğu kaydedildi.
  • Bu Haberi
Deniz Akkaya: "Allah kadını ayrıcalıklı kılmıştır"
Ezber bozan açıklama: 'Zeytin çekirdeğini yutun!'
Google, Müzeyyen Senar’ı unutmadı!
Burak Yılmaz ameliyat olacak
Dikkat! Yanlış hesap yakar!..
Emre Altuğ'dan oğluna baba taktik
Osmangazi Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıktı
Özcan Deniz'den duygulandıran satırlar!
İngiltere: "İkinci bir Brexit referandumu olmayacak"
Cem Belevi ve Zehra Yılmaz'ın neşeli tatili
Eniştesini silahla vurarak öldürdü!..
Serenay Aktaş ve İsmail Ege Şaşmaz panikledi!
Evde yaşlı yakınına bakana bin 179 lira
Öykü Çelik nereden fotoğraf paylaştı?
Pusu kurup dehşet saçtı! Apartman kan gölüne döndü!
Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu'dan doğal poz
Yargıtay’a ve Danıştay’a yeni üyeler
Gizem Karaca'dan kurbağalı 'estetik' yanıtı!
Fotoğraf çekilmek isterken elektrik akımına kapıldı!
Aras Bulut İynemli'ye hayranlarından yoğun ilgi
31 Temmuz’a kadar başvuranlara 'erken maaş' fırsatı!
Asena Tuğal ve Şahin Irmak nikahlanıyor!
2 çocuğunun gözü önünde levye ile dayak yedi!
Adnan Oktar örgütüyle ilgili yeni bilgi!
Eylül’ün babasından yürek yakan paylaşım
Adnan Oktar sağlık kontrolünden geçirildi
Faruk Bildirici: "Amaç gazetecilik değilmiş..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile telefonda görüştü
69 yaşındaki kadına sokakta tecavüze kalkıştı!
Özay Şendir'den Cengiz Semercioğlu'na ağır salvo!