YAŞAM HABERLERİ

Amca-yeğen cinayetinde iki ihtimal!

Amca-yeğen cinayetinde iki ihtimal!

Amcası Turan Sert’le aynı evde cesedi bulunan Şeyma Soyuipek’in ailesi konuştu. Kardeşi; sabıkalı amcanın, kiralık ev kontratı imzalamadığı için Şeyma’yı öldürmüş olabileceğini ileri sürerken, dede ise bir çeteyi işaret etti...

Hürriyet'ten Gülden Aydın'ın haberine göre İzmir Çiğli’deki bir evde, Şeyma Soyuipek (23) ve amcası Turan Sert (35), 24 Ocak’ta ölü bulundu. Olay yerini inceleyen polis, Şeyma’nın göğsüne, amcasının başına birer kurşun isabet ettiğini tespit etti. Cinayet mahallinde, bir miktar esrar ve sentetik uyuşturucu metanfetamin de vardı. İzmir polisi, amcanın yeğenini öldürdükten sonra intihar etmiş olabileceğini açıkladı.

Maktüllerin Adli Tıp ön raporuna göre, Şeyma Soyuipek’in ‘yakın mesafeden tek kurşunla öldüğü’ dışında bir bilgi yok.

Otopsi raporu önümüzdeki aylarda çıktığında, cinayetle ilgili soru işaretlerinin bir kısmı aydınlanacak.‘DOSTU DA DÜŞMANI DA ÇOK’

Buca’daki evlerinde taziyeleri kabul eden Şeyma’nın gözü yaşlı ailesi ise, cinayetten sonra ilk kez Hürriyet’e konuştu. Hollanda’da yaşayan dede Mehmet Canik, “Turan’ın içeride dostu da düşmanı da çoktur. Uyuşturucu çetesiyle iki türlü de çatışmak istemiyorum” diyerek fotoğraf çekilmesini istemedi. Torunu ve Turan Sert’in ölümüne ilişkin ensest imalı haberlerin, ailenin onurunu zedelediğini söyledi.

Dedesi, annesi ve kardeşi Şeyma’yı ve amca Turan Sert’i, şöyle anlattı.

DEDE MEHMET CANİK: “Damadım Mustafa, Hollanda’da kaçak çalışıyordu. 1999’da sınır dışı edildi. Hollanda’ya yeniden gelebilmek için memleketimiz Sivas Yıldızeli’nde soyadı değişikliği için dava açtı, ‘Soyuipek’ oldu. Kardeşi Turan Sert, 14 yaşında İzmir’e geldi. Burası büyük şehirdi, kendisi fakir. Akıl başta olmazsa, fakirlik her yola sokar. Kötü bir arkadaş çevresi edindi, ailesiyle bağlarını kopardı. Uyuşturucu bağımlısı oldu. Girmediği cezaevi kalmadı. Isparta, Burdur, Denizli... Foça Cezaevi’nden kaçtı, çiftlik yaktı. En son cinayetten hüküm giymişti. Beş ay önce çıktı. Turan’ın içeride dostu da düşmanı da çoktur. Uyuşturucu çetesiyle iki türlü de çatışmak istemiyorum.”

‘Kızılay’a düzenli kan verirdi’

KIZ KARDEŞ HATİCE SOYUİPEK: “Ablam Şeyma, Adnan Menderes Havalimanı’nda bir kafede çalışıyordu. Halamın oğlu Yafes Bozkurt, 23 Ocak’ta ablamı babaannemin Gediz’deki evine çağırdı. Ablam geceyi orada geçirdi. Turan amcam, babaannemde kalıyordu. Çiğli’de ev tutmak istediğinde, bekâr olduğu için vermemişler. Önce yeğeni Beyza Karaca’dan (16) yardım istedi. Onun yaşı tutmayınca, ablam da amcamın isteğini geri çevirmedi. İnternetten evi tuttu. Gediz’deki eve çağırma nedeni, ertesi gün birlikte gidip evin kontratını imzalaması içindi. 24 Ocak’ta ablamı, belindeki sorun nedeniyle önce hastaneye sonra da Çiğli’ye ev için imza atmaya götürdü. Ablam son anda imza atmak istemediği için olayların çıktığını düşünüyoruz. Düşmanlığımız yoktu. Amcamızdı sonuçta. Onun ölümüne de üzüldük. Evde bulunan uyuşturucu ile ablamın ilgisi yok. Ablam Kızılay’a düzenli olarak kan verirdi. Bağımlı olduğu iftiralarına en iyi cevap bu. 13 yaşından beri çalışıyor. Düzenli bir işi vardı. Kendi halindeydi, hayalleri vardı. Evin tüm beyaz eşyalarını, buzdolabından televizyona kadar ablam taksitle aldı.”
  • Bu Haberi
JÖH ve PÖH TSK emrinde
Nurettin Yıldız'a bir tepki de Salih Tuna'dan
Bengü’den özgüvenli bir açıklama
Yasemin Kutsi yorumladı: "2018 Dünya genelinde yaşanacak olaylar"
Çalıştığı evden 3.5 milyonluk ziynet çaldı!
First Lady İnci Pars alışverişte görüntülendi
YouTube'da küfürlü yoruma dava açıldı!
6 bakanlı komisyondan 6 saatlik toplantı
Kıvanç Tatlıtuğ: "İşim sinema salonu gezmek değil"
Ataşehir'de hareketli dakikalar!
AKM yıkılıyor, personeli kendini ihbar etti!
Sıla 'tokat' iddialarına sessiz kaldı!
Yılmaz Özdil yazdı: "Bir gazetecinin hatıra defteri..."
Şehit annesine hakaret eden şoföre hapis istemi
Merve Boluğur kafaları karıştırdı!
AK Partili belediye başkanına bıçaklı saldırı
Demet Akalın'dan avukatı aracılığıyla açıklama
Stoltenberg: "Avrupa’yla işbirliği sevindirici"
'Kırgın Çiçekler' ekrana partiyle veda edecek!
İl Sağlık Müdürlüğü, TK 800 sayılı Bogota-İstanbul yolcularını arıyor!
Alperen Duymaz ve Burcu Özberk'in mutlulukları kısa sürdü
Afrin'de tam 91 nokta temizlendi
Angela Merkel'den Suriye'ye kınama!
Nurettin Yıldız'ın cinsel dürtü' açıklaması Ahmet Hakan'ı çıldırttı!
Hayır İşlemek İçin Günler Kısalıyor!
Esra Erol'da şok! Babası öz dayısı çıktı!
Oray Eğin: "Hangi yazarlar sahte 'bot'larla takipçi satın alıyor?"
Ata Demirer Bozcaada'da evleniyor!
TÜBİTAK'a yeni başkan!
Lerzan Mutlu'nun Bülent Ersoy korkusu