YAŞAM HABERLERİ

Antalya'da huzurevindeki skandal görüntülerin sebebi belli oldu

Antalya'da huzurevindeki skandal görüntülerin sebebi belli oldu

Antalya'da özel bir huzurevinde yüzü yara içinde olan yaşlı adam hakkında yapılan soruşturma sonucunda yaşlı adamın yüz felci ve cilt kanseri olduğu ortaya çıktı.

İHA'da yer alan habere göre Antalya'da özel bir huzurevinde yüzü yara içinde olan yaşlı adam, Antalya Valiliği'nintalimatı doğrultusunda görevlendirilen doktor heyeti tarafından muayene edildi. Yaşlı adamın ileri evre cilt kanseri ve yüz felci olduğu anlaşıldı.

Özel bir huzurevinde cep telefonuyla çekilen görüntülerin ardından Antalya Valiliği'nin talimatıdoğrultusunda görevlendirilen doktor heyeti, yüzü yara içinde olan yaşlı adamı hastanede muayene etti.

Huzurevi sakini 90 yaşındaki A.S.'nin sağlık durumunu incelemek üzere Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden (SBÜ AEAH) birbaşhekim yardımcısı, 1 dahiliye uzmanı, 1 dermatoloji uzmanından oluşan sağlık heyeti görevlendirildi.Heyet, A.S.'ın muayenesini 5 Ekim 2016 Çarşamba günü huzurevinde gerçekleştirdikten sonra sağlıkkontrollerinin daha detaylı tetkiki için A.S.'yi 6 Ekim 2016 Perşembe günü SBÜ AEAH'ne getirdi. Yapılanmuayenede hastanın sağ facial-temporal ve paryetal alanı kaplayan ileri evre cilt kanseri olduğu, sağgözünde mix enfeksiyonu olduğu tespit edildi.

Ayrıca A.S.'nin göz hastalıkları uzmanı tarafından yapılanmuayenesinde yüz felci tanısı konuldu ve hastaya ilacı reçete edilerek, düzenli olarak kontrole gelmesi istendi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, dermatoloji uzmanı tarafından yapılan muayenesinde hastadan yara kültürü alındığı, pansuman amaçlı kullanacağı ilaçların reçete edilerek antibiyotik ilacı için A.S.'nin Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'ne yönlendirildiği bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Enfeksiyon hastalıkları uzmanı tarafından hastanın kan ve idrar tahlilleri yapılmış olup, tahlil sonuçları beklenmektedir. Çıkacak sonuçlara göre gerekli görülürse hastanın tedavisi düzenlenecektir. Hastanın tüm tedavisi ayaktan gerçekleştirilmiş olup, yataklı tedavi uygulaması gerekli görülmemiştir. Huzurevi yetkilileri ile görüşülerek hastanın hastanemizde tetkik ve tedavileri ile ilgili yapılacak bir şey olması halinde bizzat hastanemiz başhekimliği tarafından ilgilenileceği ifade edilmiş olup, bakımı için hekimlerimiz tarafından gerekli tavsiyelerle hasta A.S. bakımevine gönderilmiştir."
  • Bu Haberi