GÜNCEL HABERLERİ

Atatürk’ün yaşayan son askeri "idam" istedi

Atatürk’ün yaşayan son askeri

Türkiye Cumhuriyet kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında 4 yıl askerlik yapan Kahramanmaraşlı 110 yaşındaki Ali Şahan terörden kurtulmak için idamın şart olduğunu belirtti.

İHA'da yer alan habere göre Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında 4 yıl askerlik yapan Kahramanmaraşlı 110 yaşındaki Ali Şahan, terör belasından kurtulmak için idamın şart olduğunu belirterek, "İdam olmadığı zaman insan terbiye olmaz" dedi.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Erkenez Mahallesi'nde oğlu Mustafa Şahan'ın (67) yanında kalan Ali Şahan'ın en büyüğü 73 yaşında 4 oğlu, 5 kızı ve yaklaşık 100 torunu bulunuyor. 4 yıl askerlik hizmeti süresince Ağrı, Hakkari bölgelerinde görev yaptığını belirten 110 yaşındaki Ali Şahan, teskeresini aldığı gün Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiğini söyledi. Torununun torununu gören Şahan, odasında askerlik süresince kullandığı tüfeği ile diğer eşyalarını da muhafaza ediyor.

Eşini 35 yıl önce kaybeden, sonrasında evlenmeyen Ali Şahan, Ağrı’da Jandarmayken teskeresini alıp eve döndüğünde Atatürk'ün hayatını kaybettiğini anlatarak, "Atatürk’ün zamanında Türkiye çok adaletliydi. Böylesi terörist bulunmazdı hiç. Böyle bir durumda idam ederlerdi. Elimde olsa şimdi asarım o hainleri. İdam olacak. Bu idam olmaz ise millet akıllanmaz. Zamanında Andırın tarafı hep eşkıya oldu. Bunun üzerine Adana'da bulunan Sarıçam denilen yerde 31 tanesini kurşuna dizdiler. Ondan sonra ne eşkıya kaldı ne başkası. Şimdi idam olmadığı zaman insan terbiye olmaz. Biz jandarma iken bizlere hayvanlar bile saldırmazdı korkusundan” diye konuştu.

İdam yasasının değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Ali Şahan, “Recep Tayyip Erdoğan başbakanımızdı, cumhurbaşkanımız oldu. Yaptığı işlere hiç itirazım yok. Ancak böyle olur. Yalnız bir idam yok, idamı da getirirse başka noksanı yok. Şu yaşıma göre ben daha böyle bir rejim, böyle bir devlet görmedim. Daha bu durumu beğenmeyenler var. Yolu yapılmış, her şeyi yapılmış. Ben böylesini bundan önce görmedim. Bu hizmetleri beğenmemek insanlığın ağrına gider. Devlet böyle olur” dedi.

Yaşlılık nedeniyle duyma, görme güçlüğü çeken ve oğlu ile gelininin yardımlarıyla yaşamını sürdüren Ali Şahan, uzun yaşam sırrını günlük yoğurt, pekmez ve yumurta tüketimine bağlıyor.
  • Bu Haberi
İçişleri Bakanlığı harekete geçti!
Seray Sever: "Bu kadın manyak diyebilirler"
Sabıka kaydında yeni dönem
Booking'in Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu
Begüm Kütük tam bir futbol hastası çıktı!
Kemal Kılıçdaroğlu bozkurt işareti yaptı
Kandilli Müdürü'nden korkutan açıklama!
Akdeniz'den yine çok kötü haber
Nilüfer: "Kayahan hiç gitmemiş gibi"
ABD Kongre binası yakınlarında ateş açıldı!
İstanbul'da yaşanan taksici rezaletinin görüntüleri!
Özge Özsağman'ın canlı yayınında gerginlik
İddianameye göre darbecilerin Öcalan planı!
Adil Öksüz, ABD Başkonsolosluğu'ndan aranmış!
Tarkan da ‘Yıldız Tilbe Şarkıları’na dahil oldu
Cem Küçük tutuklanan Halkbank yöneticisine sert çıktı
Aydın'da 'baba' dehşeti yaşandı!
İdil Fırat ve Engin Öztürk'ün mutluluğu kısa sürdü
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'ten açıklama!
Ezgi Mola: "Anne olmak istiyorum"
FETÖ’cü rektörden PKK’lılara ilaç!..
Melike Karakartal evinde saldırıya uğradı!
Türk atletizminde doping depremi!
Yağmur Aşık'ın baykuş kavgasına Bakanlık noktayı koydu!
Tolgahan - Almeda çifti muhabirlerin önünde tartıştı!
Anadolu Ajansı muhabirlerine ByLock soruşturması
Başak Sayan'ın hamile pozları sosyal medyayı karıştırdı
Sabancı suikastı davasında savcı mütalaasını açıkladı!
Kerem Bürsin meğer diyabet hastasıymış!
DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi Türkiye'de yakalandı
Yasemin Kutsi