MAGAZİN HABERLERİ

Aziz Azmet hayatını kaybetti

Aziz Azmet hayatını kaybetti

1967 yılında müzisyen arkadaşı Murat Ses ile birlikte "Moğollar" grubunu kuran usta müzisyen Aziz Azmet, hayatını kaybetti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre 'Moğollar'ın kurucularından olan ve grubun ilk solisti de olan usta müzisyen Aziz Azmet, yaşamını yitirdi.

Aziz Azmet’in vefat haberi, 'Moğollar' grubunun Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

Yapılan paylaşımda; "Moğollar’ın kurucularından, sevgili dostumuz Aziz Azmet’i bu sabah kaybettik. Çok üzgünüz. Huzur içinde uyu Aziz” ifadeleri kullanıldı.AZİZ AZMET KİMDİR?

1 Ocak 1947 yılında doğan Aziz Azmet, müzik hayatına ilk olarak Meteorlar grubu ile başlamıştır. Azmet bu grupta bas gitarla beraber vokal de yapmaktadır. Grupla beraber cover parçalar üstünde çalışan Azmet'in 64'te kaydedilip 66'da piyasaya sürülen iki plağı vardır.

1967 yılında müzik hayatına devam eden Mesut Aytunca'nın Silüetler grubuna gitarist ve vokalist olarak girmiştir. Grupla aynı adı taşıyan uzun çalarda grubun yaptığı İngilizce cover'ları Aziz Azmet söylüyordu. Burada daha sonra Moğollarda beraber çalışacağı Murat Ses ile beraber müzik yapmıştır.
  • Bu Haberi