GÜNCEL HABERLERİ

Başbakan'dan 35 bin konut müjdesi

Başbakan'dan 35 bin konut müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'ne katıldı. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada tüm Fikirtepe'de 35 bin konut yapılacağını söyledi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre işte Başbakan'ın konuşmasından bazı notlar:

"Bu kentsel dönüşümle Fikirtepe'de 13 adada yepyeni bir şehir inşaa edilecek. Parkları, yeşil alanlarıyla pırıl pırıl yaşanacak mekanları inşallah burada yapacağız ve hizmete sunacağız. 2 adada da dönüşüm çalışmaları başlıyor. Konut projelerini hayata geçirmeye başladık. Bugün kentsel dönüşümde kararlılığımız aynen devam ediyor. Kentsel dönüşümün en güzel örneğini de burada görüyoruz. Böylesine güzel projeleri hayata geçirirken ayrı bir heyecan duyuyoruz. Bu dev projelerle sadece bugünü değil yarınları da inşaa ediyoruz, geleceğimizi güvence altına alıyoruz. Siyaset millet için yapılır. Ülkeyi geliştirmekten başka bir amacımız olmadı. İşte şurada, hayal edebilir miydiniz Avrasya Tüneli'yle Boğaz'ı 3 dakikada geçeceksiniz. Biz laf üstüne laf koyanlardan olmadık, taş üstüne taş koyanlardan olduk. Millete hizmette yılmadık, durmadık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yollarda çalıştık insanımızı mutlu etmek için ve gelecek Türkiye'nin kapılarını aralamak için eserleri ülkemize kazandırdık. İstanbul'a 7 eser kazandırdık. Ankara- İstanbul hızlı treni yapıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli yapıldı. Osmangazi Köprüsü hizmete açıldı. Dünyanın en büyük havalimanı yapılıyor.

"MİLLET 'EVET' İLE BÖLÜCÜLERDEN HESAP SORACAK"

Bu Anayasa değişikliği nedir bilir misiniz? Memlekette güzel bir iş olsa CHP hemen harekete geçer. Bunların hatırlayın, başörtü yasağını kaldıracağımız zaman "Bu bir rejim meselesi" dediler. 28 Şubat kalıntısı vesayet uygulamalarını kaldırırken bile "Bu bir rejim sorunudur" dediler. Böyle bir CHP'den Anayasa değişikliğine ne demelerini beklersiniz? Buna da "Rejim sorunu" dediler. Kemal Bey, uyan artık. Türkiye rejimini seçti. 1923'te Cumhuriyet'i ilan ettik. Cumhuriyet'i daha da ileri taşıyacak Anayasa'yı getiriyoruz. Siz burun kırarak engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir, karar milletindir. PKK, "Hayır" diyor onun için "Evet" diyoruz. FETÖ, "Hayır" diyor onun için "Evet" diyoruz. HDP "Hayır" diyor onun için "Evet" diyoruz. FETÖ'ye, bölücülere "Hayır" diyenler Nisan'da "Evet" mühürünü vuracak, onlardan hesabını soracak.

"35 BİN KONUT GELİYOR"

Burada 10 binden fazla konut yapılacak. Tüm Fikirtepe'de 35 bin konut yapılacak. Yüzbinlerce konut yaptık. Şehirlerimizi yaşanabilir marka şehirler haline getirdik. Çünkü siz bunu çoktan hak ediyorsunuz. Siz bunların hepsine layıksınız. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Sizlerle saatlerce konuşmayı arzu ederim. Bir kez daha bu önemli dönüşümü gerçekleştirmek için çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, daha önceki bakanlarımıza ve personelimize teşekkür ediyorum. Müteahhit firmalara sesleniyorum, vatandaşlarımızı üzmeyin. Bu zorunlu dönüşüm değildir. Daha yaşanabilir mekanlar yapmak için vatanımıza, milletimize vaatlerimizden. Burayı dönüştürmek, daha konforlu, yaşam alanlarıyla yeni bir mahalle oluşturmuyoruz. Aynı zamanda depreme dayanıklı mekanları hizmete veriyoruz. Bir kez daha bu çalışmaların ülkemize, milletimize hayırlar, uğurlar getirmesini diliyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah'a emanet olun."
  • Bu Haberi