GÜNCEL HABERLERİ

Binali Yıldırım'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Binali Yıldırım'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım’ın, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile gerçekleştireceği görüşme öncesi açıklama yaptı. ABD ile vize krizinde çıkış yol arandığını belirten Yıldırım, 'güvence verildi' iddialarını da 'Hukuk devleti ilkesine uymaz ifadeleriyle' reddetti.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Başbakan Binali Yıldırım’ın, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile gerçekleştireceği görüşme öncesi açıklama yaptı. Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Bugün heyetle beraber ABD'ye bir ziyarete çıkıyoruz. Amerika Başkan Yardımcısı Pence ile bir görüşme yapacağız. Birçok farklı görüşmelerimiz var. Gerek kongre, gerek yerli yabancı STK'lar ile Türkiye-Amerika ilişkileri konusunda kapsamlı, hem Washington'dan hem de New York'ta görüşmeler gerçekleştireceğiz.

İkili ilişkiler başta olmak üzere bölgesel konularda yaşanan gelişmeleri de değerlendirme fırsatı bulacağız. Türkiye-ABD arasındaki Suriye, Irak meseleleri, FETÖ konusundaki Amerika ile ilgili taleplerimiz ve bu konuda bundan sonraki aşama kapsamlı bir şekilde dile getirilecek. PYD-YPG ve DEAŞ'la mücadele konusunda da aramızda mevcut olan bazı sorunların açıklıkla ele almayı hedefliyoruz.

Güvence verildi iddiası

İki ülke arasında bazı yargılamalar var. Hukuk kurallarına göre işler devam ediyor. ABD'ye güvence vermek ya da onların güvence vermesini istemek hukuk devletine uymaz. Bizim hassasiyetimiz şudur; 15 Temmuz darbe girişimi ardından Fetullah Gülen'in olduğu yönünde çok güçlü deliller var. İade edilmesini istiyoruz. Onların da belli talepleri var belli çıkış yolu bulmaya çalışılıyor. Bu ziyaretlerin amacı da makul bir yol bulabilmektir.

Dün bugün bir gazete şahsım ve ailem hakkında haber yapıyor. Ben gemi inşaat mühendisiyim gemi işletmeciliği yaptım ve siyasete başladım ve işleri çocuklarıma bıraktım onlar kendi işini yapıyor ben kendi işimi yapıyorum.

Çocuklarımın dokunulmazlığı yok her türlü soruşturma yapılabilir

Denizcilik küresel bir iştir ve dünyanın her tarafında işler yapıyorlar bunda gizli saklı bir iş yok. Benim fotoğrafımı da basıyorlar ve algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bir kişi hakkında bilgi almak istiyorsanız sicil numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bunun sır olma özelliği yok açık seçik faaliyet gösteren şirketlerdir. Bu gazete ilk defa 2008 yılında bunları gündeme getirdi. Daha sonra 2014 yılında gündeme getirdi olmadı 2017 Mayıs ayında ısıtıp haber yaptılar. Şimdi de aynı haberi servis ediyorlar. Benim siyasetçi olmam dolayısıyla çocuklarımla ilgilenmeleri çok egzotik bir iş. Çocuklarımın dokunulmazlığı yok her türlü soruşturma yapılabilir. Biz onurumuzla varız, ülkemiz için bütün ömrümüzü verdik. Bizim için en önemli servet itibarımızdır. Benim çocuklarım İstanbul'da en fazla vergi veren şirketler arasında yer alıyor. Bana yerli milli değil diyenler apar topar bu memleketten kaçtılar."
  • Bu Haberi
Tuğba Özerk: "Aşkı yazdığım şarkılarda yaşıyorum"
Sigara ağız sağlığına zarar veriyor
Hande Ataizi ve Benjamin Harvey tatile çıkıyor
Trabzonspor'da gözler Onur Recep Kıvrak'da
İzmir’in çok sevimli, geniş ailesi
"Koruyucu" dizisi sektöre çeki düzen verecek!
Gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı!
Asli Enver'den tatile seçim arası
Putin - Trump görüşmesine dair flaş açıklama!
YSK: "Yayın yasağı 18.45'te kalkıyor"
Nesrin Cavadzade - Alihan aşkı!
Hayatları bir harfle nasıl karardı?
Muharrem İnce YSK’nın önüne geldi çağrı yaptı
Oy verme işlemi sona erdi, sayım başladı
Oyunu kullanmak için tekerlekli sandalyede geldi
Yalın: "Oy vermeyeni kabul etmiyoruz"
Engelli ve yaşlılara seyyar sandık uygulaması
Cem Yılmaz: "Siz kabine geçin ben geliyorum"
Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oyunu kullandı
Demet Akbağ oy kullanırken büyük kriz yaşadı!
Ağrı Valiliği'nden kayıp Leyla için son dakika açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı
Demet Özdemir'den flaş Seçkin Özdemir açıklaması!
Mustafa Akış: “Bugün ateş edeceğiz”
CHP’li vekilden seçimler hakkında şok iddia!
Başbakan Yıldırım oyunu İzmir’de kullandı
Ünlü isimler sandık başında
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu kullandı
Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı
Nusret oy verme işlemini de şova dönüştürdü