Bu Duvara İşeyen Eşektir - NECEF UĞURLU
Ana SayfaYazarlarBu Duvara İşeyen Eşektir

Bu Duvara İşeyen Eşektir

10.08.2017 | 1310 kez okundu


KAYDA GEÇSİN

Eskiden duvar dibine küçük abdestini yapanların yaptığı pislik, neden oldukları kokuyu önlemek için duvarlara bu uyarı yazılırdı: ‘Bu Duvara İşeyen Eşektir‘.

İlhan Şeşen’in işediği resimlenen duvarın yakınındaki sidikli ATM’yi kullananlar maske taksa iyi olur, saniyen kokuya gidenler aynı yere yapmaya başlarlarsa iş daha da facia halini alır ama adres kolaylığı da var Bodrum'da buluşmak isteyenler için, 'Sidikli ATM'nin yanında buluşalım gibisinden.

Bu uyarı yazısı herhalde hayvan sevgisi çoğaldıkça unutuldu, eşeklere ayıp olmasın diye. Mantıklı da ben duvar dibine hemde yanında ATM olan, gidip bilhassa işeyen eşek hiç görmedim ama arkası dönük işeyen adam çok gördüm.

Fakat bu tatsız haberi verirken bile İlhan Şeşen kardeşimizden ‘Usta Sanatçı’ olarak bahisle işi ‘aa usta sanatçı bile duvara işiyor’a indirmek  bence daha vahim.

Ömrüm gerçek oyuncuların arasında geçti, cinslikleri vardır ama duvara işeyen ‘usta sanatçı’ hiç görmedim. Tanıdıklarım hep tuvalet kullanıyorlar, rahmetle andıklarım da öyleydi.

‘Usta Sanatçı’ biraz ağır olmuş duyan da Michalangelo Bodrum’da Sistine Chapel’ı resimlerken öğle paydosunda ATM’ye gitti para çekmek için sonra  duvara işedi veya  Brando ‘Paris'te son Tango’ setinden memlekete para yollamak için ATM’ye gitti sıkışınca duvara işedi zanneder... Ne ‘Usta’ sı yahu? İnsaf be, zaten bu işin çırak, kalfa’sı kalmadı, herkes ya ‘Usta‘ ya ‘Hoca’ memlekette.

Kaldı ki son derece mütevazi kişiliğe sahip Şeşen  duvara işemesi dışında ilginç bir adamdır, ‘ben oyuncu değilim’ sözlerini televizyonlarda defalarca tekrarlamış ve oyunculardan daha fazla oyunculuk yapmış hatta bu yüzden müzisyenliğini unutturmuştur.

Adamı ‘ben oyuncu değilim’ diye diye, bağrıta bağırta oyuncu yaptılar, sonra usta,  şimdi duvar dibine işiyor diye suçluyorlar!  Çok alemsiniz. Adam bunaldı herhalde .

Devam edelim sanat ‘usta’ larına,

Usta Çıtır Aleyna Tilki’nin son şarkısının analizi yapılmış hangi yabancı şarkıyı anımsatma ötesi benzerliği için, kızın sesini zaten duymak zor, derken bir baktım dudaklar şişmiş  silikona müracaat etmeden ses çıkmıyor herhalde.

Usta Sosyetik Güzel Aslışah Alkoçlar kamu malı plajları ‘varoşlara’ kapatmış, mahalle kavgası bu yüzden çıkmış….

Usta Türkücü Alişan ve Usta nişanlısı hanımın ayaksuyu romantizminin Usta Eda Erol’un sosyal medyada paylaştığı fotoğrafında  göğüs dekoltesini balon emojisi ile kapatmasına dayanan aşk hali ayrı bir sanatkarane ustalık, 'Acaba normal hayatında da dekolte giyinip yolda yürüken balon emojisi ile mi kapatıyor yoksa elinde balon mu taşıyor?' diye sorduruyor insana.

Bir başka Usta Akalın ise eğlenemeyenlere kızıp ‘Hepimiz Kıroyuz , hepimiz arabesk dinliyoruz, kalkın da oynayın biraz‘ buyurmuş, o da  hem ‘Usta’ hem ‘Reis’ olmuş hepimiz için kıroluk kararı çıkartmış.

Hasta bir zihniyet üstümüze habire ‘Usta’ , ‘Hoca‘ sıkıyor.

Durumu hassasiyetle kayda geçelim.

Saygılarımla Efendim

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!