GÜNCEL HABERLERİ

ByLock kullanan avukat kendini böyle savundu!

ByLock kullanan avukat kendini böyle savundu!

Tutuklu avukat İlyas Candaroğlu, çapkınlık yaparken eşine yakalanmamak için birçok program indirdiğini, bu sırada ByLock’u da indirmiş olabileceğini söyledi.

Vatan'dan Tolga Atar'ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün avukatlık yapılanmasına ilişkin soruşturmada tutuklanan İlyas Candaroğlu hakkındaki soruşturmayı tamamladı.

Başsavcılığın hazırladığı iddianamede yer alan ifadesine göre Candaroğlu, FETÖ ile ilgisi olmadığını savundu. ByLock tespitinin sorulması üzerine Candaroğlu, “O tarihlerde Bodrum’da gece kulübünde tanıştığım yabancı bir kadın ile gönül ilişkim başladı. Eşim telefonlarımı kurcalayıp WhatsApp yazışmalarımı gördü. Aile içi kavgalarımız başladıktan sonra eşim her gün telefonumu alıp incelemeye başladı. Gönül ilişkimi bir taraftan devam ettirmekle birlikte, telefonuma Apple Store’a gizli kilit programı indirmek istedim. Bu sayede telefonumu eşimin görmesini engelleyecektim. Bu programı sadece bu amaçla indirmiş olabilirim” dedi.

Aynı tarihlerde bu programa benzer çok sayıda sohbet programı indirdiğini söyleyen Candaroğlu, “Bunu Apple kimliğime ilişkin geçmişe dönük döküm aldığımda fark etti. Bu esnada ne anlama geldiğini bilmeden ByLock progamı da indirmiş olabilirim. Bu programların hiçbirini kullanmadım. Çoğunu indirtikten sonra ücretli olduğunu gördüm. Hepsini telefonumdan sildim” diye konuştu.

Aktif kullanıcıymış

İddianamede ise, Candaroğlu’nun Bylock kullanıcısı kişilerle de çok sık irtibatının olduğu, ByLock’u aktif kullandığı kaydedildi ve 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
  • Bu Haberi
Yasemin Kutsi