SAĞLIK HABERLERİ

Cam hastası aile yardım eli bekliyor

Cam hastası aile yardım eli bekliyor

İstanbul Zeytinburnu’nda maddi imkansızlıktan dolayı ilaçlarını alamayan cam kemik hastası anne ve 2 çocuğu, yetkililerden yardım bekliyor.

İHA'nın haberine göre Zeytinburnu’nda gecekondu içerisinde yaşam mücadelesi veren Varlı ailesi maddi imkansızlıklardan dolayı güçlükle yaşama tutunuyor. Eşini kanserden kaybeden Gülşen Varlı (45) kendi gibi 2 çocuğunun da cam kemik hastası olmasından dolayı zor günler geçiriyor. Hastalığından dolayı çalışamayan Gülşen Varlı’ya da bir başkasının bakması gerekiyor.

Talihsiz kadının kocası Kadir Varlı (53) Zeytinburnu ilçesinde bir önceki dönemde belediye başkanının yakın korumalığını yapıyordu. Kanser hastası olan Kadir Varlı, genetik bir hastalık olan cam kemik hastalığına eşinin ve çocuklarının yakalanması sonucu işinden ayrıldı. Cilt Kanseri olan baba işinden ayrıldıktan kısa süre sonra yaşamını yitirdi.

“OĞLUM İLAÇLARINI ALAMAZSA YATAĞA MAHKUM OLACAK”

Baba Kadir Varlı yaşamını yitirince eşi ve çocukları çalışamadıkları için muhtaç duruma düştü. Anne Gülşen Varlı 2 çocuğunun birisinden özürlü maaşı almasına rağmen ardı arkası kesilmeyen sıkıntılar bu seferde ev kirası, fatura ve ilaç ödemeleri olarak geri döndü. 2 aydır ev kirası ve faturaları ödeyemeyen anne Gülşen Varlı’yı düşündüren başka bir konu da oğlu Muhammed Varlı’nın (14) 3 ayda bir hastaneden temin etmesi gereken ilaçları alamıyor olması. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatri Endokrinoloji Büyüme ve Gelişme bölümünde tedavi gören Muhammed’in ilaçlarını alamazsa yatağa mahkum olacağı, okuluna devam edemeyeceği öğrenildi.

Acılı aile yetkililerin yardım eli uzatmasını bekliyor.
  • Bu Haberi