YAŞAM HABERLERİ

Çeşme'de müzik yasağı saatleri belirlendi

Çeşme'de müzik yasağı saatleri belirlendi

İzmir'in Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçede belirlenen bölgelere göre, müzik yasağının 01.00 ve 03.00 saatlerinde başlayacağını açıkladı.

Yeni Asır'ın haberine göre Çeşme Belediye Meclisi'nin haziran ayı toplantısında, Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ses yasağı saatleri hakkında bilgi verdi.

Alaçatı Mahallesi'nde, nisan ayı sonunda gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi için ses yüksekliğinin en fazla 75 desibel olmasıyla ilgili toplantı yapıldığını hatırlatan Dalgıç, "Mevcut mevzuata göre, ses yasağı saat 24.00'te başlıyor. 07.00'ye kadar da gürültü yapılması yasak. Mevzuata ilave bir madde konulup, 'Valilikteki ilgili komisyon, bu saatlerle ilgili bir düzenleme yapabilir' denildi. Çeşme Belediyesi olarak 01.00 ve 02.00 saatlerinde yasağın başlamasını önerdik; ancak valilikteki komisyon toplantısından 01.00 ve 03.00 saatleri kararı çıktı. Yani Ayayorgi ve Alaçatı Marina'dan sonraki bölgede müzik yasağının başlama saati 03.00, merkezlerdeki alanlarda ise yasağın başlama saati 01.00 olarak belirlendi. Deklare edildiği için de herkes bu saatleri biliyor. Bayramdan önce ilgili bütün işletmeleri tekrar toplantıya çağıracağız. Yasak saatlerini tekrar deklare edeceğiz" dedi.

YASAK SAATİNDEN SONRA MÜZİK ÇALINAMAZ

Belirlenen yasak saatlerinin uygulanmasını sağlayacak yapının İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğunu belirten Başkan Dalgıç, "Bu yasaklara uymayanı men edecek yapı, emniyet teşkilatıdır. Desibel ölçümü ayrı bir şey ve belediyenin ilgilendiği taraf. Yasak saatlerinin uygulanması konusu ise ayrı bir konu. Ceza yazma yetkisi de belediyeye aittir. Emniyet teşkilatının ve jandarmanın bize getirdiği her tutanağa ceza uygulanır. Desibel ölçümünü önceki yıllarda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yapıyordu. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Desibel ile ilgili bugüne kadar ceza yazabildiğimiz hiçbir yer yok. Müzik yasağının başladığı saatlerden sonra 'yüksek ses', 'alçak ses' diye bir şey yok. Yasak saatinden sonra müzik çalınamaz. Bu konularla ilgili Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüz ile de görüştük. Kendileri arkamızda. Belirlenen bölgesel haritalara göre yasak saatleri uygulanacak" diye konuştu.

İNŞAAT YASAĞI, 15 HAZİRAN İLE 15 EYLÜL ARASINDA

Belediye Meclisi'nin haziran ayı toplantısında, her yıl yaz aylarında uygulanan inşaat yasağı konusunda da karar alındı. Oy birliği ile alınan karara göre, inşaat yasağı 15 Haziran ve 15 Eylül günleri arasında uygulanacak. Meclis kararına göre, inşaat yasağı ihlali durumunda, her bağımsız bölüm için 2 bin 500 liralık para cezası uygulanacak.
  • Bu Haberi
YSK Başkanı Sadi Güven: "Sağlıklı bir seçim oldu"
Emina Jahovic'ten 'pişti' önlemi!
Muharrem İnce beklenen açıklamayı yaptı
Boşanan çift oy kullanmaya birlikte gitti
İçişleri Bakanlığı duyurdu: '24 terörist öldürüldü…'
Merve Boluğur, Nişantaşı'nı baştan başa dolaştı
Yunanistan’da 5.5 büyüklüğünde deprem
İpek Açar'ın mutluluğu gözlerinden okundu
CHP’li Canan Kaftancıoğlu’ndan seçim açıklaması
Songül Karlı yat sefası yaptı
Tarım işçilerini taşıyan kamyonet şarampole yuvarlandı!
Merve Boluğur'a ihanet şoku!
24 Haziran 2018 TNS Rating Sonuçları
İlhan Kesici'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim tebriği
Barış Atay, Hatay milletvekili oldu
İşte yurtta hava durumu!
Birce Akalay: “Sayın vekilim iyi ki varsınız”
Enis Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi
Demet Şener ve İbrahim Kutluay 'sandık piştisi' yaşadı!
Bülent Tezcan'dan seçim açıklaması
Beren Saat ile Kenan Doğulu el ele oy kullanmaya geldi
Serbest piyasada döviz fiyatları
Demet ve Seçkin'in bir demet mutluluğu
MHP Lideri Bahçeli: "Türk milleti MHP’yi kilit partisi yapmış"
Erdoğan: "Rabbime ne kadar hamdetsem azdır"
Muharrem İnce: "Seçimin sonucunu kabul ediyorum"
Tuğba Özerk: "Aşkı yazdığım şarkılarda yaşıyorum"
Sigara ağız sağlığına zarar veriyor
Hande Ataizi ve Benjamin Harvey tatile çıkıyor
Trabzonspor'da gözler Onur Recep Kıvrak'da