SPOR HABERLERİ

Cimbom'da yeni sezon hazırlıkları

Cimbom'da yeni sezon hazırlıkları

Galatasaray, 2018-2019 sezonu hazırlıklarını dün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü.

İHA'nın haberine göre Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Teknik Direktör Fatih Terim yönetimindeki antrenmanların ilkine dinamik ısınmayla başlandı. Antrenmanın ana bölümünde performans testleri üzerinde duruldu. Testler kapsamında oyuncularımıza 10 metre sprint ve sürat, 30 metre sprint ve sürat, dikey sıçrama ve yatay sıçrama testleri uygulandı.

Jupp Derwall Antrenman Sahası’ndaki akşam idmanına ise core stabilizasyon hareketleriyle başlandı.Daha sonra beşe iki dar alan oyunu oynandı. Ana bölümde 10’a 10 oyunsal formda dayanıklılık çalışması gerçekleştirildi. Akşam antrenmanı, yenilenme koşusu ve soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

Öte yandan Tolga Ciğerci antrenmanlarda yer almadı.

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacağı çift antrenmanla devam edecek.

7 Temmuz'da Zürih'e yolculuk

Galatasaray 2018-2019 sezonu öncesi hazırlıkları kapsamında İsviçre’nin Zürih ve Montrö kentlerinde yapacağı maçların tarihleri ve antrenmanların programı belli oldu. İsviçre kampı dahilinde ilk olarak 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 11.30’da Türk Hava Yolları’na ait bir özel uçuşla Zürih’e hareket edecek olan Galatasaray, 16 Temmuz 2018 Pazartesi gününe dek hazırlıklarını bu kentte sürdürecek. Sarı-kırmızılılar, İsviçre’deki ilk kampta 13 Temmuz 2018 Cuma günü programı daha sonra açıklanacak olan bir dostluk karşılaşmasına çıkacak.

Cimbom, 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü ise Zürih’ten Montrö’ye geçerek yurt dışı hazırlık kampının ikinci kısmına başlayacak. Galatasaray, kampın bu bölümünde iki dostluk maçına çıkacak. İlk olarak 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü Hollanda’dan PSV Eindhoven ile karşılaşacak olan sarı-kırmızılılar, 21 Temmuz 2018 günü İspanya temsilcisi Valencia ile mücadele edecek. Bu karşılaşmanın ardından yurt dışı kampı sona erecek ve yeni sezon hazırlıkları sürdürülmek üzere aynı akşam İstanbul’a dönülecek. PSV ve Valencia maçlarının oynanacağı tam programı ile bilgiler ise daha sonra paylaşılacak. 
  • Bu Haberi