MEDYA HABERLERİ

Coco’nun 51 Tonu'ndan Esin Övet'e cevap!..

Coco’nun 51 Tonu'ndan Esin Övet'e cevap!..

Coco'nun 51 Tonu Esin Övet'e sordu: "Esincim, hangi gazeteciler o gün uçakla Bodrum'a götürüldüler?"

Medyanın Elli Tonu'ndan Coco’nun 51 Tonu'nun yazısı...

Sevgili Esin Övet müjdeyi vermiş! Eee o müjdeyi verdiğine göre Bodrum’da yaz başladı diyebiliriz!

Yalnız yazının övme derecesi bir hayli yüksek kalınca Esin, olumsuzluklara pek girememiş!

Evet her şey iyi hoş da o kadar da pembe bir dünya yok anlattığı gibi!

Mesela Klein’in gidiş geliş yol problemi görmezden gelinecek gibi bir şey değil!

Özellikle açılış gecesi yaşanan otopark rezaleti tam evlere şenlikti. 45 dakika aracımı bekleyip ‘buyrun aracınız geldi’ diye ömrümde hiç görmediğim bir arabanın bana teslim edilmeye çalışılması da geceme renk kattı cidden! Tabii üzerine beklediğim ikinci 45 dakikam hiç de öyle renkli değildi!

Hazine evet çok keyifli olmuş fakat oturma düzeni nedeniyle sahne neredeyse hiç görünmüyordu! Evet orada bir köy var görüyorum; sisli, puslu! Ekmek yoksa pasta ye; sahneyi göremiyorsan hayal et! Başka işin mi var sanki; Halla, hallah!

Yemekler ilk gün için çok başarılıydı evet! Dekor da dediğin gibi harikaydı! Kafasında boza pişen ve Umre’den yeni dönen Arda Turan Hazine’ye ne zaman gitti, şu an California’da olan Barış Arduç Hazine’ye 4G ile mi bağlandı? Orayı anlamadım ben; yoksa kışın gidiyorlardı Hazine’ye yazın da nasıl olsa gelirler herhalde diye mi kalemi sallayıverdin!

Mesela bir sürü gazetecinin aynı anda orada olması konusuna hiç değinmemişsin! Uçakla götürülüp ağırlandıklarını da okumak isterdim bu yazıda gerçekten. Tamam sen onların arasında değildin ama sonuçta maşallah yok yoktu o gece! Senin var dediklerinin dışında tabii ki :)

Bu piyasadaki pek çok gazeteci arkadaşım senin Hürriyet’le temas halinde olduğunu yazıyor, söylüyor, konuşuyor! Hadi diyelim Habertürk’te yedirdin ama bunları Hürriyet’te yapabilecek misin acaba? Hay allah ya bendeki de soru; tabii ki yapacaksın, yapacaksınız, yapacaklar hatta yapıyorsunuz, yapıyorlar! Neyse dualarım seninle arkadaşım, inşallah Mehmet Y. Yılmaz’la görüşmelerin olumlu sonuçlanır da beklenen Hürriyet tenkisatından sonra dev puntolarla transfer haberini okuruz! Zira kaçak göçek haberleşmeler çok zorluyor seni, farkındayım!

Bak bir de ne dikkatimi çekti!

Çeşme’deki Limonata ay pardon Limon’dan çok az bahsettin yahu! Bir yazı içinde iki cümle sevgili mekanı geçiştirmelerine alışkın değiliz biz, geniş geniş alıştırdın; kısa alanda dar paslaşmalar yapma! Daha geniş yaz, sevgilin Serkan bütün yaz boyunca orada ne de olsa! Doldur gidebilecek potansiyel ünlüleri! Mesela Çağatay Ulusoy Amerika’ya gidecek; belki yol üzerinde ya oraya da gelir! Ama sen kesin ordaymış gibi yazabilirsin, sıkıntı yok!

Güzel haber vereyim mi sana! Benim sevgilim de mekan açmaya karar verdi! Boy boy yazma hakkını senden aldığım yetkiye dayandırıp gururla sunacağım okurlarıma ben de sevgilimin mekanını! Yolun, yolumuzdur Esinim!

Neyse mekanlara dönelim biz; Bi Alt Kat’a inemedim ben ama Memo Davran mutlaka başarılı bir şey yapmıştır, eminim! Nereye gidiyorsa kitleleri peşinden sürüklediğini görmedim ama sen diyorsan öyledir!

Hesaplara gelince…

Hazine’de 2 kişi 775 TL ödedik! Mutlaka senin köşenle doğru orantılı bir indirim hakkın vardır! Mesela sen de ödediği hesabı söylesene! Ya da en azından oradaki arkadaşlarından şakacıktan da olsa bir fiş alıp yayınlasan bize hiç konuşma hakkı vermesen! Senin gibi üstün bir magazinciye böylesi yakışır zira.

Aklıma getirmek istemiyorum ama akıl bu işte geliveriyor; mekanın sahibi aynı gazeteden köşe arkadaşın olunca jestleri görmezlikten mi geliyorsun yoksa! Ayyy, düşüncesi bile korkunç!

Şimdi senden bir bayram yazısı bekliyorum! Nereye gidelim, hangi otellerde kalalım, hangi beach’te takılalım vs. Tamam senin kaldığın, gittiğin yerlerle ilgili fiyat beklemiyorum ama en azından bizim için fiyat listeli bir yazı hazırla derim!

Mesela ben bir hesap yaptım! Bayramda Bodrum biletleri ekomomiler 1300 TL’den başlıyor! Eee 2 kişiyiz! Etti mi sana 2600 TL. Oda fiyatı aldım geceliği 240 Euro dediler. Yani 948 TL civarında şimdiki kurdan! 3 gece kalacağız hoop 3000 TL de oraya gitti! Popüler yerlere gidersek, akşamları bir restoran, bir kulüp 1000 TL civarında! 3 gece bir 3000 TL’miz daha oldu nur topu gibi! Hadi öğlenleri pide, lahmacunla geçiştirelim ama nasıl geçiştirirsen geçir; 200 TL kafadan harcanır. Ana paradan düş bir 600 TL daha! Gitmeler gelmeler, ara harcamalar derken bir 1000 de öyle gider! 3 gün sonunda 9 bin TL’lik oluyoruz!

E bizim gazeteci maaşları sizin gibi şaşaalı, özel zarflı değil! Sen ortaya karışık bir plan yap bakalım biz kredi mredi anca toparlarız durumları…

Şimdi sana bir kıyak yapayım; benden haberleri vereyim sana…

Bir içkiyle Maça Kızı’nda şezlong fiyatı 250 TL’ymiş.

Mandarin’de yemek ve içki menüleri euro bazında olduğu için 2. Dünya Savaşı’ndaki Almanya gibi girerken ve çıkarken ödeyeceğimiz para, ödemeyi beklediğimizle aynı olmayacağı için kafamızda deli sorular…

Duyduk ki Sahne’yi Murat Boz açıyormuş, arkasından Demet Akalın ve Fatih Ürek sahne alacakmış!

Nikki Beach’te Cihanna’nın bir mucize yaratmasını bekliyoruz. Geçen sene nğnden denize bile giremediğimiz feci denizi ve uçuk fiyatlarıyla bakalım o mucize nasıl yaratılacak, merakla bekliyoruz.

Mert Vidinli’den çok bahsedemedim iki laf da ona diyelim! Anjelique’nn yerine Fenix açıldı onunla ilglenecek bu yaz; bir de Ulus 29 var elbette ona! Ama dedikoducu kuşlara göre işler pek ağır yürüyormuş!

Sess’teki problemleri zaten biliyorsundur; bilmiyorsan bir bak, araştır derim! Ay pardon kankan mıydı onlar da senin! O zaman araştırma boşver, biz yazarız senin yazamadıklarını…

Gümüşlük’te bir gün Melengeç, bir gün Mimoza günü yapılmış! Ama Melengeç’in müzikleri sevilmediği için müşteri isyanı başlamış.

Benim mekanlarım…

Sessiz görünmesine rağman Sarp Yaman Zayo’su ile Didem Özgen’in Galen’i tatlı tatlı yarışarak bu yazı güzel geçirirler!

Bir Türkbükü klasiği olan Garo’s ve Miam yine olmazsa olmazlar arasındai yerini alır bu yaz..
Thor by Alkoçlar’ı Ali Sayar yıkar geçer bu yaz. Çünkü acayip iyi müzik yapıyor! Kitle nasıl sürüklenir, takipte kal bence!

Ve Gümüşlük’ün en keyifli adreslerinden biri olan Off Gümüşlük, bu yaz da pek lezzetli olur kanısındayım.

Coco’nun 51 Tonu / MEDYANIN ELLİ TONU
  • Bu Haberi
Yasemin Kutsi