YAŞAM HABERLERİ

Çocukların velayeti çıkmaza girdi!

Çocukların velayeti çıkmaza girdi!

Dilek Gönen ve Volkan Atılgan 2011’de boşanınca çocukların velayeti çıkmaza girdi. Anne Dilek, eski eşinin 4 yıldır kızı Ece’yi göstermediğini iddia ederken, baba Volkan ‘oğlumuzu 15 bin liraya bana verdi. Ece için de aynısını yapmaya çalışıyor” dedi.

Vatan'dan Esracan Sinav'ın haberine göre iki çocuk sahibi Dilek Gönen ve Volkan Atılgan 2011 yılında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Çocuklardan Kaan’ın velayeti babaya, Ece’nin velayeti ise anneye verildi. 2014 yılında baba Volkan Atılgan, eski eşini kızına kötü davrandığı ve iyi bakılmadığı iddiasıyla şikayet etti. Mahkeme, tedbir kararıyla Ece’nin velayetini babaya bıraktı.

Gönen, 4 yıldır mahkeme kararı olmasına rağmen kızının gösterilmediğini, yalan beyan ve tehditlerle alındığını iddia etti.

‘Sahte raporla kızımı aldılar’

Dilek Gönen "2014 yılında Ece’nin kafasında bit var diye şikayette bulundular. Sahte bir hastane raporu sundular. Biz Ece’nin kafasında bit değil, egzama olduğunu ve ilaç kullandığını söyledik. Ama buna rağmen mahkeme çocuğumu benden aldı. Sonrasında Kızıma ‘Annem bana zorla sigara aldırıyor, temizlik yaptırıyor, teyzemle beni dövüyorlar’ diyerek ifade verdirdiler. Ece Alanya Savcılığı’nda verdiği ifade de, ‘Babam ve Pınar abla beni tehdit etti. Eğer şikayetçi olmazsan seni yurda veririz kimse sana bakmaz’ dedi. Kızımın derslerinin kötü olduğunu söylediler, mahkemeye yanımdayken karnelerini sunduk. Hepsi pekiyiydi. Bu adam 1 yaşındaki oğlunun ağzına sigara verip, sosyal medyadan paylaşan bir adam. Kızımı benden kaçırarak görmemi engelliyor." sözlerini kayda geçirdi.

‘İki çocuğu var neden sadece Ece’yi soruyor’

Gönen’in iddialarına Adana’da yaşayan baba Atılgan'dan şu yanıt geldi: "Kızımı her aldığımda kafasında bit vardı. Şiddet gördüğünü söylüyordu. Eve gideceği zaman kriz geçirip ağlıyordu. Bunların hepsi belgeyle elimizde. Zaten Ece’ye şiddet uyguladığı için ceza almıştı. 17 yaşında bir oğlumuz daha var. 6 senedir bir kez arayıp sormadı. 15 bin lira karşılığında velayetini bıraktı. Şimdi de Ece’yi alarak aynı şeyi yapmaya çalışıyor. 1 yaşındaki oğlumun sigarayla fotoğrafını paylaştığımı söylediler ama hesap benim hesabım değil. Çalışanım ben yokken bunu yapmış. Mahkemede de dile getirdik."

‘Kokusuna hasret kaldım’

Büyük oğlundan para için vazgeçtiği iddialarına Gönen, “Yalan söylüyorlar. Oğlumun benden nefret etmesini sağladılar. Mecburen velayetinden vazgeçtim. Bir anne nasıl çocuğunu satar. Oğlum benden koptu, kızımın da kopmasını istemiyorum. 4 yıldır görüş zamanı kaçırıyorlar benden. Sesine kokusuna hasret kaldım. Hukuki süreç devam ediyor. Kızım için sonuna kadar savaşacağım” dedi. 
  • Bu Haberi
Natalie Portman İsrail'i protesto etti!..
Besinlerin kabuklarını çöpe atmayın!
Aylin Coşkun: "Makyajsız daha doğalım!"
Kanserle mücadelede dev adım atıldı
Simge Sağın: "Erkek gibi araba kullanırım"
Okan Buruk: "İlk finalimiz Göztepe"
Apple hisseleri 2 günde yaklaşık yüzde 7 düştü!
Volga Tamöz'den Tarkan'a 'kopya' çıkışı!
Tatil yapacaklara 'Son dakikaya kalmayın' uyarısı!
Demet Akalın Euro mağduru oldu
Yaşlıya 825 TL maaş!..
Tuvana Türkay'dan Alper Potuk'a nispet hazırlığı!
Adana Kozan'da ‘tacizci sevgili’ cinayeti!
Hande Doğandemir, Mert Fırat'ı bir an olsun yalnız bırakmıyor
Emekli maaşına asgari ücret ayarı bekleniyor!
Yasmin Erbil: "Anıl çok yakın arkadaşım"
Melih Gökçek, Netflix'in kurucusunu güldürdü!
Ali Ağaoğlu'nun torunu bir aylık oldu!
Bağımsız adaylar için forsun yolu 130 bin lira!
Metin Hara: "İlk mesajı atan Adriana'dır"
Abdullah Gül aday olacak mı?..
Coachella, Murat Dalkılıç'a pahalıya patladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a grup başkanlığı yolu açılıyor!
Seray Sever nikah masasına oturdu!
Abdurrahman Dilipak'ın İstiklal Marşı ile ilgili sözleri salonu boşalttırdı!
İspanyol 'Survivor' yarışmacısının göğüsleri açıldı!
Merve Boluğur'un esrarengiz Nişantaşı buluşması
Fenerbahçe'den Tolga ve Caner için suç duyurusu
Coşkun Sabah genç sevgilisiyle görüntülendi
PKK ‘beyinsiz’ kaldı!..