GÜNCEL HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya ve Hollanda'ya cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya ve Hollanda'ya cevap

Diplomatik rezalete imza atan Hollanda’yı desteklediğini söyleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel’e sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sana yazıklar olsun” dedi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan A Haber-ATV ortak yayınında değerlendirmelerde bulundu.

Programda 16 Nisan'da oylanacak anayasa paketini madde madde anlatan Erdoğan, ardından Hollanda ve Almanya'da yaşanan diplomatik rezaletlere tepki gösterdi.

Erdoğan satırbaşları ile şunları kaydetti:

HAZMEDEMİYORLAR

"Avrupa Birliği ülkelerinin bir kısmı, hepsini aynı torbanın içerisine koymayalım, maalesef Türkiye'nin bu yükselişini hazmedemiyorlar ama burada ne yazık ki birinci sırada Almanya var. Almanya çok acımasız bir şekilde teröre destek veriyor. 16 Nisan'a biz evet için mücadelemizi verirken, senin orada devlet televizyonun 'hayır' için kampanya yapıyor. İşte sen busun.

DÖRT DÖRTÜK IRKÇI

Çarşamba günü Hollanda'da seçim var. Bunlardan biri tam manasıyla dört dörtlük ırkçı. Tehdit ediyor, 'Hollanda'yı terk edin' diye. Sen mi getirdin o insanları Hollanda'ya da Hollanda'yı terk edin diyorsun. Kimsin sen ya, haddini bil.Ankara'ya döner dönmez oturacağız Sayın Başbakanımızla konuşacağız. Kesinlikle bizler de şu anda diplomatik yaptırımlarımız nelerse bunu yapacağız. Ben öyle kuru kuruya özür dilemenin irapta mahalli yok. Biz bunların ne olduğun biliriz. Bunların cemaziyelevvelini biliriz.

AYNI KAFADASINIZ

Süratle Hollanda olayının hesabını diplomatik açıdan soracağız. Bunu ortada bırakamayız. Bunların tabi Viyana Sözleşmesi, şu, bu gibi dertleri yok, hepsi bunların ayaklarının altında. Bunların Viyana Sözleşmesi faşistlikleridir. Buna Neo Nazizm diyebiliriz, yeni Nazi akımı diyebiliriz. Bunların Viyana Sözleşmesi anlayışı budur. Almanya'nın Şansölyesi de Hollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun. Demek ki sen de aynı kafadasın. Bu bu demektir. Yanındayım dediğine göre o da aynı kafada. Biz kişini sevdikleriyle beraber olduğuna inanlardanız. Bunların yaptıkların ne AB müktesabetına ne Venedik hiçbir yere uyar tarafı yoktur. Ne İnsan Hakları Evrensel Beyyanamesine hiçbir yerde bunların yeri yoktur. Zaten bunlar hukuk, kanun tanımazdır. Bunlar işlerine geldiği zaman kendilerine göre uluslar arası hukuk derler.

AİHM'E BAŞVURACAKLAR

Biz bunları AİHM'de yaşadık. Göreceksiniz AİHM'e de gideceğiz. Bütün bakan arkadaşlarımızın hepsi gerekli yerlere müracaatları yapacaklar. Ben verilecek kararı da şemdiden biliyorum. Ama biz gereğini yapacağız. Biz yapalım onlar gene bildiklerin okusun. Ondan sonra biz de bildiğimizi okuruz. Türkiye artık güçlenen bir ülke ve güçlenmeye devam ediyor. Onları çıldırtan da bu zaten. Bu kadar güçlenemezsiniz diyorlar.

TÜRKİYE SEVDALISINA OY VERİN

Almanya, Hollanda, Avusturya ve Avrupa'nın farklı ülkelerindeki vatandaşlara seslenmek istiyorum. Bu ülkelerde bu 'hayır' kampanyalarına destek verenlere değil, Türkiye sevdalısı kim varsa, desteklerinizi onlara verin. Seçimi şu kazanır, bu kazanıra bakmayın. Türkiye ile uyumlu olabilecek olan siyasi hareket orada kimse, gidin oylarınızı onlara verin."


Özerklik ilanı hikaye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK/PYD'nin Münbiç'teki özerklik ilanı ile ilgili de açıklamada bulundu. “Bunların hepsi hikaye” diyen Erdoğan şunları kaydetti: “Bunlar, şu anda kendilerine göre blöf yapıyorlar. Hani daha önce Kuzey Suriye'de özerklik ilan etmişlerdi, ne oldu? Oralarda Türkiye'nin onayı olmadan bunlar bir adım atamazlar. Bunların hepsi adım adım takip ediliyor. Biz zaten şu anda Münbiç kenarında bazı köyleri de almış vaziyetteyiz. Süreç devam ediyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Blick'in manşetine yanıt: 'Türkçe'yi öğreniyorlar'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Blick'in çirkin üslup kullanarak "Hayır" çağrısı yaptığı Türkçe manşetine, "Buna seviniyorum, mutluyum. Niye? İsviçre'nin bu gazeteleri de Türkçe'yi öğreniyor" ifadeleriyle yanıt verdi. Söz konusu başlığın çok manidar olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Bugün bir İsviçre gazetesinde atılan bir başlık, çok çok manidar. Buna seviniyorum, mutluyum. Niye? İsviçre'nin bu gazeteleri de Türkçe'yi öğreniyor. Ne diyor burada? 'Erdoğan'ın diktatörlüğüne hayır oyu kullanın.' Şimdi bu da doğruyu söylüyor. Diktatörlüğüm yok ki. Bu ne demektir? Bu aslında tersinden okursanız, evet demektir."


  • Bu Haberi
Elizabeth Hurley'e oğlundan 'cesur poz' tepkisi!
Yargıtay'dan Aydın Doğan'a kötü haber!
Olaylı derbi tatil edildi!..
Ağız kokusunun nedeni reflü!
Ece Sükan: "Cansu benim canım.."
Bulgaristan'da derbide bomba patladı!
WhatsApp'taki son değişikliğe dikkat!..
Jessica May'in nikah şahidi Alex De Souza olacak
Köpekbalığı avcılığı yasaklandı
Meryem Uzerli'nin mısır keyfi
Suudi Arabistan'da sinema salonu açıldı!
Ezgi Avcı mutluluğa smaç bastı!
‘Beni öldür diyen’ taksiciyi öldürdü, 12 yıl hapis aldı
Filiz Akın: "Kanserin 2. evresindeydim"
Trump'tan sonra Pence'den de Türkiye tweeti!
"Kanatsız Kuşlar" dizisinin Nefise'si gecelerde sobelendi!
Taraftar sahaya girip futbolcunun boğazını kesti!
Süreyya Yalçın'ın korkutan güzelliği!
Yunanistan'daki sekiz firari FETÖ'cüden biri serbest
Erol Köse Gülben Ergen'den böyle özür diledi!
Erdoğan'ın çalışma odasına 'böcek' konulmasına ilişkin davada karar
Ümraniye'de feci asansör kazası!
Necef Uğurlu Yazdı: "Patron değişir, Huy değişmezmiş"
Çağla Şıkel'in tahtını kaptırmaya niyeti yok
Erdoğan'dan AK Partili vekillere kritik uyarılar
Duygu Sarışın'dan 'Çağatay'lı sorulara yanıt yok
Alina Boz'dan Endemol Shine Türkiye'ye tazminat davası!
Alişan-Buse Varol çiftinin tatlı telaşı!
Fatih Altaylı'dan magazincilere serzeniş!
Hazar Ergüçlü'nün basın toplantısında büyük gerginlik!