GÜNCEL HABERLERİ

DEAŞ'ın kaçırdığı Sefter Taş'a şehitlik unvanı verildi

DEAŞ'ın kaçırdığı Sefter Taş'a şehitlik unvanı verildi

Dava açan baba "Oğluma şehitlik belgesi verildi. Mahkemeye gerek kalmadı. Bana bütün şehitlik haklarının verileceğini söylediler" dedi

Habertürk'ten Tacettin Durmuş'un haberine göre Kilis sınırında 1 Eylül 2015 günü 5 aylık askerken terör örgütü DEAŞ tarafından kaçırılan ve teröristler tarafından yakılarak öldürüldüğü iddia edilen Iğdırlı er Sefter Taş'a şehitlik unvanı verildi.

Oğlunun akıbetini sormak için gaiplik davası açan baba Aydın Taş, "Kaymakam ve garnizon komutanı cumartesi günü evime geldi. Oğluma şehitlik belgesi verildi. Mahkemeye gerek kalmadı. Bana bütün şehitlik haklarının verileceğini söylediler. En azından oğlum için bir taziye kurabildim." dedi.

Er Sefter Taş Kilis'te 5 aylık askerken 1 Eylül 2015 tarihinde Şehit Mehmet Hudut Karakolu'nda görevli askerlerin üzerine DEAŞ'lı teröristler tarafından ateş açılmıştı. 1 asker şehit olurken Taş kaçırılmıştı.

Sefter Taş'tan uzun süre haber alınamazken terör örgütü DEAŞ, geçen yılın aralık ayında iki Türk askerinin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınlamıştı.
  • Bu Haberi