SPOR HABERLERİ

Efsane Lefter'in ailesi ateş püskürüyor!..

Efsane Lefter'in ailesi ateş püskürüyor!..

Fenerbahçeli futbolcu Lefter'in heykelinin Büyükada'da bir meyhanenin önüne konulmasına itiraz eden ailesi, "Sigara, içki içmeyen bir kişinin taciz edilmesi içimizi acıtıyor" dedi.

Sabah'tan Erhan Öztürk'ün haberine göre Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane ismi Lefter Küçükandonyadis'in geçen yıl nisan ayında İstanbul Büyükada'daki bir meyhanenin önüne konulan heykeli meyhane sahibi ile aileyi karşı karşıya getirdi.

Alkol alanların, "Fıstık Ahmet'in Yeri" olarak bilinen Ahmet İsmail Tanrıverdi'ye ait Prinkipo Meyhanesi'nin önüne konan heykele "baba hadi sen de iç" diyerek rakı döktüğünü, ağzına sigara yerleştirdiğini savunan aile, şikâyetçi oldu.

Bin 265 ada esnafından da imza toplanıp Cumhurbaşkanı, Başbakan, Fenerbahçe Spor Kulübü, Adalar Belediyesi ve Adalar Metropoliti'ne gönderildi. Aile "Futbolun Ordinaryüsü" olarak anılan ve hayatının büyük bölümünü geçirdiği Büyükada'da 13 Ocak 2012'de toprağa verilen Lefter'in heykelinin bilgileri dışında meyhanenin önüne konulduğunu, "reklam amacıyla meyhaneye meze yapıldığını" iddia etti.

"Sigara, içki içmeyen bir adamın heykelinin meyhanenin önüne konularak taciz edilmesi içimizi acıtıyor" diyen ailenin heykelin kaldırılması yönündeki başvurusu Adalar Cumhuriyet Başsavcısı Akif Özgün tarafından kabul edildi. Kaldırılması kararlaştırılan Lefter'in heykeli siyah bir örtüyle kapatıldı. Ancak tam bu dönemde Başsavcı Özgün'ün Uşak'a tayin edilmesi ile birlikte yerine atanan savcı Ahmet Kurt, ailenin itirazını tekrar ele aldı. Savcı Kurt, heykelin yerine ilişkin itirazı reddetti. Kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Lefter'in üzeri örtülen heykeli tekrar açıldı.

Aile bu kez, itirazı reddeden savcı Kurt'u HSYK'ya şikayet etti. Savcı Kurt'un meyhane sahibi Ahmet İsmail Tanrıverdi ile kol kola fotoğrafları da delil olarak sunuldu. Lefter'in kızı Aliki Balkan, "Savcı Ahmet Kurt'un ekteki resimden anlaşılacağı gibi şüpheli Ahmet İsmail Tanrıverdi ile kişisel bir dostluğu bulunmakta ve kendisi suça konu meyhaneye gidip gelmektedir. Hatta Savcı Ahmet Kurt, sosyal paylaşım sitesi Facebook'una 'Adalarımızın değeri, sevgili abimiz, iyi ki varsın' diyerek Fıstık Ahmet ile yan yana fotoğraflarını koymaktadır. Bu nedenle vermiş olduğu karar kişisel yakınlık ve menfaat sonucu olduğundan hukuka aykırıdır" dedi.

"FISTIK AHMET'İ PEK SEVMEZDİ"

17 yıl Fenerbahçe'nin formasını giyen Lefter'in eşi İstavrini Küçükandonyadis "Fıstık Ahmet'in Büyükada'da Galatasaraylı olduğunu bilmeyen yok. Maçlarda dükkânına bayrak asar. Eşim kendisini pek sevmezdi. Böyle bir işletmecinin mekânının önüne konularak eşim üzerinden reklam yapıyor. Biz heykelin Büyükada Meydanı başta olmak üzere 7 farklı yere taşınabileceğine ilişkin önerilerimizi sunduk. Fakat bunların hiçbiri dikkate alınmadı" diye konuştu. 
  • Bu Haberi
Aras Bulut İynemli'ye hayranlarından yoğun ilgi
31 Temmuz’a kadar başvuranlara 'erken maaş' fırsatı!
Asena Tuğal ve Şahin Irmak nikahlanıyor!
2 çocuğunun gözü önünde levye ile dayak yedi!
Adnan Oktar örgütüyle ilgili yeni bilgi!
Eylül’ün babasından yürek yakan paylaşım
Adnan Oktar sağlık kontrolünden geçirildi
Faruk Bildirici: "Amaç gazetecilik değilmiş..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile telefonda görüştü
69 yaşındaki kadına sokakta tecavüze kalkıştı!
Özay Şendir'den Cengiz Semercioğlu'na ağır salvo!
Aleyna Tilki sosyal medyada gündem oldu
MHP’den Meral Akşener’e suç duyurusu!
Deniz Çakır'dan Mustafa Ceceli'ye küfür!
Adnan Oktar operasyonunda bomba gelişme!
Kriz aşıldı, Aref Mısır’a gönderildi!
Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez'den flaş FETÖ açıklaması
Aylin Kontente ikinci çocuğa hamile
Adnan Oktar operasyonunda ünlü gömlekçi gözaltına alındı!
Hülya Avşar: "Teşekkür yetmez, sarılıp öpüyorum"
Adalet Bakanı'ndan flaş OHAL açıklaması
Gülben Ergen: "Nefsi terbiye etmemiz gerekirken…"
Adnan Oktar villasındaki gizli geçitten kaçmış!
Selin Ciğerci'den konuşulacak Kerimcan açıklaması
CHP’de kurultay için imza toplanmaya başladı
Can Bonomo ve Öykü Karayel, Çeşme'de yeniden 'Evet' dedi
Kayıp Evrim'i en son kardeşi gördü
Fatih Altaylı yazdı: "Adnan Oktar’ın fırıldak işleri"
Aref Ghafour'ı kobra yılanı soktu!
Sinem Gedik'in avukatından Mustafa Ceceli'ye yalanlama