GÜNCEL HABERLERİ

Elon Musk'tan Anıtkabir paylaşımı

Elon Musk'tan Anıtkabir paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Hürriyet'te yer alan habere göre dün tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk görüşmesindeydi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi, sürdürülebilir enerji, Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye'deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldığını söyledi.

ELON MUSK ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Elon Musk, görüşmenin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti.Instagram hesabından iki saat içerisinde iki fotoğraf paylaşan Musk, ilk fotoğrafına "Atatürk Anıtkabir" yorumunu paylaştı. Fotoğraf, 500 bin'den fazla beğeni aldı.

Musk'un ikinci paylaşımı ise Atatürk mozolesi oldu. 'Çiçek koydum' diye yazan Musk, Atatürk için de "Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve o yine de savaştı." yorumunu yaptı.

MADONNA FOTOĞRAFA YORUM YAZDI

Diğer yandan Musk'ın paylaşımın altına ünlü sanatçı Madonna'nın attığı yorum da gözlerden kaçmadı. Madonna, fotoğrafın altına 'Tesla'ma ne oldu?' yorumunu bıraktı.  • Bu Haberi