MAGAZİN HABERLERİ

Emek Külür şok suçlamayla karşı karşıya!

Emek Külür şok suçlamayla karşı karşıya!

Eski eşi Sadettin Saran’ı ‘dinlediği’ iddia edilen diş hekimi Emek Külür, yeni bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. İşten çıkardığı asistanı Esra Özden Çetin, ünlü dişçiye ‘mobbing’ davası açtı.

Takvim'de yer alan habere göre Türkiye, diş hekimi Emek Külür'ü, işadamı Sadettin Saran ile yaptığı evlilikle tanıdı. 2012'de evlenen çift, 3 ay önce boşandı. Ancak çift arasındaki gerilim sonlanmadı. Saran, boşanma sürecinde evinde bulduğu dinleme cihazıyla ilgili eski eşini suçlayarak soluğu savcılıkta aldı.

"Böcek" iddiası gündemdeki yerini korurken Emek Külür başka bir suçlamayla daha karşı karşıya kaldı.

Bu kez Külür'den şikayetçi olan isim yanında çalışan asistanıydı. 3 Ekim 2010 ile 14 Eylül 2017 tarihleri arasında Külür'ün yanında yönetici asistanı olarak çalışan Esra Özden Çetin, Külür'ün kendisine mobbing uyguladığını söyleyerek olayı yargıya taşıdı.

Çetin, şikayet dilekçesinde Külür'ün hastalarının önünde kendisini aşağıladığını, küfürler ettiğini ve psikolojik baskılar nedeniyle özgüveninin zedelendiğini anlattı.

Diş hekimi Külür tarafından Saran'a bilgi ve belge vermekle suçlandığını da söyleyen Çetin, ağır söylemlerle işten atıldığını vurguladı.

Çetin, kendisine mobbing uyguladığını iddia ettiği Emek Külür'e 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
  • Bu Haberi
Yasemin Kutsi