GÜNCEL HABERLERİ

Emekliler için Ağustos kazanç ayı olacak

Emekliler için Ağustos kazanç ayı olacak

Bu hafta; memur emeklilerine aylıkları ödenecek, ikramiye ile SSK ve Bağ-Kur’luya erken maaş takvimi açıklanacak... Bin liralık ikramiye için beklenen tarih 6-10 Ağustos, maaşlar için de 13-17 Ağustos arası.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre Ağustos, emekliler için ikramiye sayesinde kazanç ayı olacak. Bu ay tüm emeklilere biner lira ikramiye yatırılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bayram nedeniyle erken maaş ödenmesi de gündemde. Memur emeklilerine maaş ödemeleri her ayın 1'i ile 5'i arasında yapılıyor. Bu hafta, memur emeklilerine maaşları ödenecek. Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ikramiye tarihinin de bu hafta açıklanması bekleniyor. İkramiye tarihi açıklanırken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken maaş müjdesi verilmesi beklentisi de var. Çünkü SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaşları her ayın 17'si ile 28'i arasında ödeniyor. Bazı emeklilerin maaş ödeme tarihleri Kurban Bayramı'na denk geliyor.

GÖZLER SGK'DA

Yasaya göre; ikramiyelerin Kurban Bayramı öncesinde ödenmesi gerekiyor. Biner liranın yatırılacağı tarihi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) açıklıyor. Ödemelerin büyük bir ihtimalle 6-10 Ağustos arasında yapılması bekleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin de erken ödeme kararı çıkarsa maaşlarının 13-17 Ağustos arasında yatırılacağı belirtiliyor. Bu durumda Temmuz'da zam alan emekliler, bayrama da aylıkları ve bin lira ikramiyeleri cebinde girecek.
  • Bu Haberi