GÜNCEL HABERLERİ

Emekliye zamlı maaş + ikramiye

Emekliye zamlı maaş + ikramiye

Ağustos emekliler için kazanç ayı olacak. Temmuz’da aylıklarına yüzde 8.65-9.17 artış yansıtılan emekliler, bunun yanı sıra bin liralık ikramiyeden de yararlanacak.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre milyonlarca emekli ikramiye ve zam ile bu yazı kazançlı geçiriyor. Temmuz'da SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 9.17, memur emeklilerine yüzde 8.65 artış yansıtılırken, emekliler bu ay zamlı maaşlarının yanı sıra bin liralık bayram ikramiyesini de ceplerine koyacak. Üstelik SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken maaş ödemesi de söz konusu olabilecek. Tüm emekliler Temmuz'da zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'un 17'si ile 28'i arasında artışın yansıtıldığı yeni maaşlarını ceplerine koydu. Memur emeklileri de Temmuz başında maaşlarını zamsız olarak aldı, oluşan fark sonradan ay içerisinde hesaplara yatırıldı.

Temmuz'da belirlenen yeni maaşlar; bu ay memur emeklilerinin hesabına 1-5 Ağustos'ta yatırılırken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise bayram nedeniyle değişiklik yapılmazsa Ağustos'un 17-28'i arasında ödenecek. Ancak bazı emeklilerin maaşının Kurban Bayramı'na ve sonrasına denk gelmesi nedeniyle, ödemelerin erkene çekilebileceği belirtiliyor.

Emekliler, bu ay zamlı maaşlarının yanı sıra bin liralık ikramiyeden de yararlanacak. İlk bayram ikramiyesi Haziran'da ödenirken, 21-24 Ağustos'a denk gelen Kurban Bayramı öncesinde de biner lira emeklilerin hesabına yatırılacak.

TARİH BELLİ OLDU

Son dakika gelişmesine göre bayram ikramiyesi, Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta ödenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, "Bağkur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, emekli sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz" dedi.
  • Bu Haberi

En Son Güncel Haberleri