GÜNCEL HABERLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde flaş emeklilikler ve terfiler

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde flaş emeklilikler ve terfiler

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararları ile 112 emniyet müdürü, 79 emniyet amiri emekliliğe sevk edilirken, 487 emniyet müdürü ile 292 emniyet amiri, 486 başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı bir üst rütbeye terfi etti.

Milliyet'te yer alan habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü,116 Başkomiserin Emniyet Amirliği rütbesine, 94 Komiserin Başkomiserlik rütbesine, 276 Komiser Yardımcısının Komiserlik rütbesine terfi etmelerinin uygun görüldüğünü açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi kararlaştırılan Emniyet Teşkilatı personelinin belirlendiğini duyurdu.

Emniyet'in yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararları ile terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi  kararlaştırılan Emniyet Teşkilatı personeli belirlendi. 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun 55'inci maddesi ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uyarınca oluşturulan 16/11/2016 tarih ve 2016/2 yılı Yüksek Değerlendirme Kurulu (YDK) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Merkez Değerlendirme Kurulunun (MDK) kararına göre ise; 116 Başkomiserin Emniyet Amirliği rütbesine, 94 Komiserin Başkomiserlik rütbesine, 276 Komiser Yardımcısının Komiserlik rütbesine terfi etmeleri uygun görüldü.  Terfi sonuçları PolNet sayfasından personelin kendi kullanıcı adı ve şifresi girilerek öğrenilebilecek."
  • Bu Haberi