SPOR HABERLERİ

Emre Mor'da şaşırtan gerçek!

Emre Mor'da şaşırtan gerçek!

Enerjik ve genç A Milli Takım, koşu mesafelerinde 2-2 berabere kaldığı Ukrayna’dan 7 kilometre fark yedi. Bu rakam 2-0 kaybedilen İzlanda maçında tam 8.5 kilometreye çıktı.

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre Türkiye, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde üst üste oynadığı Ukrayna ve İzlanda maçlarındaki koşu mesafelerinde dibe vurdu. A Milli Takım'ın genç yıldızı Emre Mor da koşu mesafeleri listesinde fark yarattı.

İşte detaylar...

2-0 kaybedilen İzlanda karşılaşmasının ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve teknik heyetine rapor edilen istatistiklerine Hürriyet ulaşmayı başardı.

Genç ve enerjik dediğimiz A Milli Takımımız, 2-2 berabere biten Ukrayna mücadelesinde koşu mesafede rakipten tam 7 kilometre fark yedi.

İzlanda karşılaşmasında ise bu rakam 8.5 kilometreye çıktı. İzlanda Milli Takımı 119.9 kilometre, 25 yaş ortalamasına sahip A Milli Takım ise yalnızca 108.4 kilometre koşabildi.

EMRE MOR 15. OLDU

Sahanın en çok koşan ismi 11.65 kilometre ile İzlanda’nın Swansea’de oynayan yıldızı Gylfi Sigurdsson oldu. Aynı listede Emre Mor, 9.4 kilometre ile 15. sırada yer aldı.


  • Bu Haberi