SAĞLIK HABERLERİ

Erkekler de gençleşmek istiyor!

Erkekler de gençleşmek istiyor!

Gençleşmek için neler yapmalısınız diye sorduğumuzda ilk akla botoks ve dolgular sonrasında da yüz germe ameliyatları geliyor. Erkeklerde durum farklı mı?

Akşam'dan Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

ERKEKLERDE YAŞLANMA SÜRECİ

Her ne kadar kadın ve erkeklerde yaşlanma süreci benzerlik gösterse de kimi noktalarda ayrışıyorlar. Yaş alma ile birlikte kemik dokuda kadınlar kadar olmasa da erkeklerde de azalma oluyor. Yumuşak doku azalması yani yağ dokusunun zamanla erimesi de erkeklerde kadınlara göre daha yavaş bir süreç. Derinin elastikiyet kaybı erkeklerde 50’li yaşlarla başlıyor ve hormonal nedenlerden dolayı kadınlara göre çok daha az yaşanıyor. Kısacası erkekler kadınlara göre daha yavaş ve geç yaşlanıyor...

BOTOKS

Erkeklerde özellikle iki kaş arasındaki çizgiler kadınlara göre daha erken ve hızlı belirginleşiyor. Bu nedenle erkeklerde botoks kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Erkek botoks uygulamalarında kaşı hiç kaldırmadan iki kaş arası ve alın bölgesi uygulamaları çok doğal sonuçlarıyla erkeklerin yardımcısı.

DOLGU

Erkeklerde dolgu uygulamaları kadınlara göre daha az tercih ediliyor. Bunun temel nedeni erkeklerde kadınlar gibi yuvarlak hatların arzu edilmemesi ve erkeklerin daha az yağ dokusu kaybetmesi. Öte yandan erkeklerde göz altı bölgesinde doku kaybı kadınlara göre daha belirgin oluyor. Yorgun bir görüntü veren bu durumun en kolay çözüm yöntemlerinden biri göz altı bölgesinin kaybettiği hacmi tekrar dolgu ile kazanmasını sağlamak.

NEM ENJEKSİYONU

Düzenli nemlendirici kullanma alışkanlığı olmayan erkekler su tüketiminde de genellikle kadınlara göre daha geride kalıyor. Dolgu kullanımından da çekinen erkeklerin yardımına nem enjeksiyonu yetişiyor. Nem enjeksiyonu hatları hiç değiştirmeden deri altının su ihtiyacının uzun dönem karşılanmasını sağlıyor. Deri elastikiyet artışında da faydalı olan bu yöntem erkeklerin en sevdiği işlemlerin başında.

SAÇ EKİMİ

Saç kaybı yaşayan bir erkekte en dramatik gençleşmeyi sağlayan yöntem saç ekimi. Bu konuda değişik teknikler mevcut. Kişiye özel yapılan planlamalar ile alınacak alanlar ve transfer edilecek alanlar belirleniyor. Bir veya iki seans şeklinde yapılan saç ekiminden yaklaşık 6 ay sonra uzamaya başlayan saçlar erkeklerde çok daha genç bir görünümün anahtarı.

ÜST GÖZ KAPAĞI AMELİYATI

Yüzde elastikiyet kaybını daha az yaşayan erkeklerde 50’li yaşlarla birlikte üst göz kapağında deri fazlası kendini göstermeye başlıyor. Üst göz kapağından derinin alınması yüze daha aydınlık ve dinlenmiş bir görüntü sağlarken, bıraktığı izlerin çok belirgin olmaması, kolay bir cerrahi olması ve hızlı iş yaşantısına dönüşe müsaade eden kısa iyileşme süresiyle erkeklerde çok tercih edilen ameliyatlardan.

Prof. Dr. Reha Yavuzer / AKŞAM
  • Bu Haberi
Erdal Özyağcılar torunuyla alışverişe çıktı
Bolu'da, FETÖ'nün ‘Gaygubet Evi'ne operasyon
Ayşe Hatun Önal nerede ortaya çıktı?
Tipide kara gömülen otomobiller kurtarıldı
Ali Eyüboğlu'na sürpriz telefon!
Posta Gazetesi ne zaman taşınıyor?
Berat Efe Parlar: "Annemin hasta olduğunu sette öğrendim"
Eşini sokak ortasında öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet
Nilay Duru'dan 30. hafta pozu!
Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!
Hande Doğandemir'den kayak tatiline hazırlık
Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı'nın son durağı Londra
MHP Lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Ebru Gündeş'in hamile olduğunu bilen 3. kişi kim?
Çalınan cip ünlü isme ait çıktı!
Ünlü güzel aşka geldi, gözler Musti'ye çevrildi!
‘Balyoz' hakimine FETÖ davasında 12 yıl hapis
Ebru Şallı ve Uğur Akkuş Mayıs'ta evleniyor
Çiçekçinin öldüğü kazaya ilişkin flaş gelişme
Nebahat Çehre'nin kıymetli mücevherlerini çaldılar
16 günde 16 cinayet dehşeti!
Erdal Acar'ın eşi ve kızı domuz gribine yakalandı
Fatih'te can pazarı yaşandı!
Sinem Kobal ünlü dizinin kadrosuna mı katılıyor?
Seher Dilovan'dan canlı yayında konuşulacak sözler
Şeyma Subaşı vicdanını rahatlatmaya çalıştı
Nusret çalışanlarıyla mahkemelik oldu!
Burak Özçivit'e Kuveyt’te kral sofrası
Kart borçlularına iki müjde daha!
20 yaşındaki genci öldüren travestiye müebbet hapis istemi