MÜZİK HABERLERİ

Eurovision Şarkı Yarışması'nda büyük skandal!

Eurovision Şarkı Yarışması'nda büyük skandal!

Ukrayna'nın doğusunda 4 sivilin yaşamını yitirdiği olaylar sonrası Devlet Başkanı Proşenko, Eurovision şarkı yarışmasından çekildiklerini açıkladı. Ev sahibinin olmadığı yarışmanın galibi ise Portekiz'den Salvador Sobral.


Habertürk'te yer alan habere göre Ukrayna’nın doğusundaki Avdeyevka kentinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısı sonucu 4 sivil yaşımını yitirdi. Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, başkent Kiev’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın finaline Avdeyevka'da sivillerin hayatını kaybetmesi nedeniyle katılmayacağını bildirdi. Ev sahibinin çekildiği yarışmanın galibi ise Portekiz'den Salvador Sobral oldu.

Donetsk Askeri-Sivil Yönetimi Temsilcisi Pavel Jebrivskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya yanlısı silahlı ayrılıkçıların Avdeyevka’da sivillerin yaşadığı mahalleye ateş açtığını bildirdi.

Jebrivskiy, “Sapronov Mahallesi'nde bir eve top mermisi düştü. Patlama sonucu 3 kadın ve bir erkek sivil hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

Jebrivskiy, bir kişinin de yaralandığını kaydetti.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın finaline katılmayacağını bildiren Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, yarışmanın Ukrayna için çok önemli olduğunu belirterek, “Avdeyevka kentine saldırı düzenlendi ve siviller hayatını kaybetti. Eurovision şarkı yarışmasının finaline katılmayı iptal etmeye karar verdim.” açıklamasında bulundu.

YARIŞMANIN GALİBİ PORTEKİZ

Ukrayna'daki olayların gölgesinde gerçekleşen yarışmanın galibi ise Portekiz adına yarışan 'Amar Pelos Dios' isimli şarkısıyla Salvador Sobral oldu. Yarışmada ikinciliği Bulgaristan, üçüncülüğü de Moldova elde etti. Öte yandan Geçen yılki Eurovizyon Şarkı Yarışması’nın birincisi olan Kırım Tatarı kökenli Ukraynalı şarkıcı Jamala'nın şarkı söylediği sırada sahneye fırlayan bir kişi, şarkıcının önüne geçerek külodunu indirdi.

Omuzlarında Avustralya bayrağıyla sahneye çıkan kişi, bir taraftan dans ederken, diğer taraftan Cemile ile seyircilerin arasına geçerek taşkınlığa imza attı.

İzlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!
  • Bu Haberi