MEDYA HABERLERİ

Fox TV, Murat Güloğlu'nu gönderdi!

Fox TV, Murat Güloğlu'nu gönderdi!

Fox TV Hafta Sonu Çalar Saat programını sunan Murat Güloğlu'nun görevine Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi hakkında tartışma yaratan sözleri nedeniyle son verdi.

Medyaradar'da yer alan habere göre FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın haber bülteninde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in eşini cumhurbaşkanı birinci yardımcısı ilan etmesi üzerine sarf ettiği sözlerin ardından Fox TV'nin Azerbaycan yayınına son verilmişti.

"DÜŞÜNSENİZE, AYNI YATAKTALAR"

Geçtiğimiz ay yaşanan bu gelişmenin ardından Fox TV'den 7 Mart tarihinde yayınlanan Hafta Sonu Çalar Saat programında yeni bir yorum gelmiş, programı sunan Murat Güloğlu, canlı yayında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva ile ilgili "Düşünsenize, Başkan ile yardımcısı aynı yatakta... Tövbe ya Rabbim" diyerek hoş olmayan bir benzetme yapmıştı.

Kanal yönetimi bu sözleri affetmedi ve Murat Güloğlu'nun görevine son verildi.

Murat Güloğlu'nun Çalar Saat programından gönderildiğini, Fox Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Engin Güner sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Güner, Hafta Sonu Çalar Saat programını bundan böyle İlker Karagöz'ün sunacağını açıkladı.Murat Güloğlu da bu ayrılığı sosyal medya hesabından doğrulayarak, "Ailenizde yer almaktan her zaman onur ve gurur duydum. Engin bilginizden ve bilge duruşunuzdan faydalanmaya devam edeceğim. Sağolun @zumrl" dedi...

Ardından da Fox TV Haber Genel Yönetmeni Doğan Şentürk'e bir teşekkür mesajı paylaşan Murat Güloğlu, "Her şey için çok teşekkür ederim. @FOXhaber ve @FOXTurkiye Ailesi'nde yer almak her zaman onur vericiydi. Teşekkürler @dogansenturk" dedi.MEDYARADAR / ÖZEL
  • Bu Haberi