YAŞAM HABERLERİ

Fransa'da 'kundaklama' dehşeti!..

Fransa'da 'kundaklama' dehşeti!..

Dün Fransa'nın Mulhouse kentinde çıkan yangında 3'ü Türk vatandaşı 5 kişi hayatını kaybetti. Savcı, 'Kundaklama olduğunu düşünüyoruz. Bulgular bizi bu kanıya götürüyor" dedi. Dehşetle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre Mulhouse'da Türk nüfusun yoğun olduğu Bourtzwiller mahallesindeki bir binada önceki gece yangın çıktı. Beş katlı binanın bodrum katında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. İtfaiye ekipleri merdiven yardımıyla binada yaşayan 20 kişiyi tahliye etti.

Ancak yangında 3'ü Türk çocuk olmak üzere 5 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi de yaralandı.Yangın, iki Türk aileye ateş düşürdü. Kahramanmaraşlı Oğuzhan (31) ve Hüsne Aksu (29) çiftinin çocukları Damla (6) ve Emirhan'ın (8) öldüğü bildirildi.

Sabah gazetesinin haberine göre Gümüşhaneli İsmail Ertuç'un 9 yaşındaki kızı Senem de yangına kurban gitti. Ertunç'un oğlu Eyüp'ü (6) kurtarıp dışarı çıktığı ancak kızını kurtarmayı başaramadığı öğrenildi. Ertuç'un eşi Nihal Ertuç'un (26) ise bir Türk aile tarafından ağır yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi.
  • Bu Haberi