SPOR HABERLERİ

G.Saray'da can sıkan rötar!

G.Saray'da can sıkan rötar!

Sezon başında santrfor alamayan ve takımda “kalıcı hasar” bırakan yönetim, yine “korku” veriyor... Terim’in ‘Kampa yetişsin’ dediği transferlerden henüz ses yok…

Türkiye Gazetesi'nden Burhan Can Terzi'nin haberine göre sezonun ilk yarısını beklentilerin altında kalan Galatasaray’da en büyük sorumlu yönetim olarak gösterilmişti. Sebebi ise sarı-kırmızılı yönetimin geçen sezonun gol kralı Gomis’i satıp yerini dolduramamasıydı... Camia hasretle santrfor transferi beklerken, sarı-kırmızılı yönetim ara transfere de sessiz bir başlangıç yaptı... Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş resmî olarak transferlerini gerçekleştirirken, G.Saray henüz hiçbir bölge için takviye yapamadı. Çin’den gelecek golcü Alan Carvalho’nun da transfer sürecinin uzaması, sarı-kırmızılı taraftarları âdeta çıldırttı.

RODRIGUES ALAN AÇTI

Sezon başı transfer döneminde büyük bir travma yaşayan camia, ocak ayında da benzer bir durum yaşamaktan endişe ediyor. Özellikle sosyal medyada yönetime karşı tepki büyürken, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak’ın “Henüz kimseyle anlaşmadık” demesi, sinir kat sayısını artırdı... Bu arada Garry Rodrigues’i Al-İttihad Kulübü’ne satan ve yaklaşık 7,5 milyon avro sıcak parayı kasaya koyacak olan sarı-kırmızılılara hareket alanı da açıldı... Normal olarak teknik direktör Fatih Terim de, gelecek transfer haberlerini bekliyor.

BEDAVA VERMEYİN

G.Saray’da bir başka gündem maddesi de Serdar Aziz... 1,8 milyon alacağı bulunan millî stoper Fenerbahçe ile anlaştı. Ancak Serdar’ın bonservissiz gitme ihtimali de sarı-kırmızılıları kızdıran bir konu hâline geldi. Camia, sarı-kırmızılı kulübün 2016’da 4,5 milyon avro bonservis bedeli ödeyerek kadroya kattığı Serdar’ın bedavaya bırakılmasına karşı.

KOMANDO KAMPI

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek’te sürdüren Galatasaray’da, güne damgasını vuran isim yeni kondisyoner Prof. Alberto Bartali oldu. Atletizm uzmanı olan ve sarı-kırmızılı takımın kondisyon problemini çözmek için teknik direktör Fatih Terim tarafından ekibe dahil edilen Bartali, ikinci günden farkını ortaya koydu. Tecrübeli kondisyoner, dünkü sabah antrenmanında kum zeminde bir istasyon hazırladı ve âdeta futbolcuları komando kampına soktu.

EKSİKLERİ VAR

Galatasaraylı futbolcuları bir an önce en yüksek seviyeye çekmek isteyen Alberto Bartali, kamp süresi kısa olsa da bu kısıtlı sürede önemli yüklemeler yapacağını Fatih Terim’e bildirdi. Takımdaki birçok oyuncunun şu an eksiği olduğunu belirten Bartali, Terim’e ikinci yarıda bambaşka bir takım oluşturacağının sözünü verdi.

SATIŞINDAN DA PAY ALINACAK

Galatasaray Kulübü, Garry Rodrigues’in 10 milyon 250 bin dolar karşılığında Suudi Arabistan’ın Al İttihad takımına transfer olduğunu KAP’a bildirdi. Sarı-kırmızılı kulüp ayrıca, Al İttihad takımının Rodrigues’i 10 milyon doların üzerinde bir fiyata başka bir takıma göndermesi halinde bedelin yüzde 20’sinin kendilerine ödeneceğini de duyurdu. Rodrigues yayınladığı mesajla taraftara veda etti.

HIRSIYLA DİKKATİ ÇEKİYOR

Galatasaray’da sakatlığının ardından dönüşü muhteşem olan Younès Belhanda kampa da çok iyi başladı. Çalışmalarda çok istekli olduğu gözlenen Faslı yıldızın keyfi de oldukça yerinde. Belhanda’nın neşeli tavırları teknik heyeti de çok memnun ediyor.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

G.Saray’da daha önce sahalardan 6 ay uzak kalacağı açıklanan Emre Akbaba hızla iyileşiyor. Futbolcu bugünden itibaren havuz çalışmalarına başlayacak. Emre’nin bu tedaviye vereceği tepkiye göre takıma beklenenden erken katılabileceği belirtildi.
  • Bu Haberi