YAŞAM HABERLERİ

Gülsüm Anne: "Umut'umu asla vermem!"

Gülsüm Anne:

Antalya'da 9 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından tüm vücudu felç olan ve kamuoyunda 'Umut' olarak bilinen gencin oğlu olduğunu iddia eden Azeri Asıllı Rus vatandaşı İrade Mustafaoğul, DNA testi için kan örneği verdi.

Sabah'ta yer alan habere göre koruyucu anne Gülsüm Kabadayı ise "Gerçek annesi olsa dahi 'Umut'u vermem" dedi.

Aksu İlçesi'nde 30 Ağustos 2008'de araç çarpması nedeniyle ağır yaralı halde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen genç, tedaviye alındı. Ailesine ulaşılamayan, tüm vücudu felç olan ve hastanede 'Umut' adı verilen gence, Gülsüm Kabadayı koruyucu annelik yapmaya başladı.

Rusya'da yaşayan Azeri asıllı İrade Mustafaoğul, Korkuteli İlçesi'nde oturan ve bugün 25 yaşında olan 'Umut'un oğlu olduğunu iddia etti. Geçen eylül ayında Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret eden İrade Mustafaoğul, Umut'un 16 yıl önce 7 yaşındayken kaybolan oğlu olduğunu söyledi. Umut'un gerçek isminin 'Kenan', kendisinin de öz annesi olduğunu öne süren Mustafaoğul, Rus resmi makamlar aracılığıyla Türkiye'ye başvurarak DNA testi yapılmasını talep etti.

SESLİ MESAJ GÖNDERDİ

Rusya'da DNA testi için kan örneği veren Mustafaoğul, koruyucu anne Gülsüm Kabadayı'ya sesli mesaj göndererek bilgi verdi. İrade Mustafaoğul mesajda, "Rusya'daki resmi kurumlara yaptığım başvuru sonrasında Umut'un, büyük oğlum Reşat'a çok benzediği tespit edildi. DNA testi için benden ve eşimden kan örneği alındı. Konu, Moskova'daki savcılar tarafından da takip ediliyor. Görüşme yapmak için bizi davet ettiler" ifadelerine yer verdi.

KAYIP ARANIYOR PROGRAMINA KATILDI

Umut'un 9 yıldır bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı, İrade Mustafaoğul'un Rusya'da kayıpları arayan bir televizyon programı aracılığıyla kendisine ulaştığını söyledi. Mustafaoğul'un, Korkuteli'nde kendilerini ziyaret ettiğini, Umut'u gördüğünde gözyaşı döktüğünü, diğer iki oğluna çok benzettiğini kaydetti.

'UMUT', KADINI GÖRÜNCE ELİNİ KALDIRIP GÜLMÜŞ

Mustafaoğul'un Umut'un durumuna çok üzüldüğünü belirten Gülsüm Kabadayı şunları anlattı: "Kadın, Umut'u oğlu gibi kokladı ve sevdi. Umut da onu görünce elini kaldırdı, gülmeye başladı. İlk defa bir yabancıya böylesine tepki verdi. Kadın uzun süre Umut'un yanından ayrılmadı ve ona kaybettiği oğlunun adıyla 'Kenan' diye seslendi. Bize diğer iki çocuğunun fotoğraflarını da gösterdi. Özellikle büyük oğlu Reşat'ın Umut'a çok benzediğini söyledi." diye konuştu.

Umut'un kemik incelemesinde 1992 doğumlu olduğunun belirlendiğini anlatan Gülsüm Kabadayı, "Mustafaoğul'un kaçırıldığını iddia ettiği oğlu da 1993 doğumluymuş. Yaşları birbirine uyuyor" dedi.

DNA TESTİ İÇİN KAN VERDİ

İrade Mustafaoğul'un Rusya'ya döndüğünden beri kendisiyle yazıştığını da anlatan Kabadayı, şunları kaydetti:. "İrade Mustafaoğul, Rusya'da hukuki işlemleri başlatmış. 16 Ocak'ta Moskova'da savcılık aracılığıyla DNA testi yapılabilmesi için kan vermiş. Antalya'ya tekrar gelip cumhuriyet savcılığına başvuracağını ve DNA karşılaştırması isteyeceğini bildirdi. Umut'un oğlu olduğuna inanıyor ve başka bir ihtimalin olmadığını iddia ediyor."

'UMUT'U VERMEM'


"Umut artık benim oğlum gibi" diyen Kabadayı, "Gerçek annesi çıksa bile onu vermeye niyetim yok. 9 yıldır ona gece gündüz bakıyorum. İrade Mustafaoğul gerçek annesi ise tek beklentim Umut'un tedavisi için ona moral desteği vermesi" dedi.
  • Bu Haberi
JÖH ve PÖH TSK emrinde
Nurettin Yıldız'a bir tepki de Salih Tuna'dan
Bengü’den özgüvenli bir açıklama
Yasemin Kutsi yorumladı: "2018 Dünya genelinde yaşanacak olaylar"
Çalıştığı evden 3.5 milyonluk ziynet çaldı!
First Lady İnci Pars alışverişte görüntülendi
YouTube'da küfürlü yoruma dava açıldı!
6 bakanlı komisyondan 6 saatlik toplantı
Kıvanç Tatlıtuğ: "İşim sinema salonu gezmek değil"
Ataşehir'de hareketli dakikalar!
AKM yıkılıyor, personeli kendini ihbar etti!
Sıla 'tokat' iddialarına sessiz kaldı!
Yılmaz Özdil yazdı: "Bir gazetecinin hatıra defteri..."
Şehit annesine hakaret eden şoföre hapis istemi
Merve Boluğur kafaları karıştırdı!
AK Partili belediye başkanına bıçaklı saldırı
Demet Akalın'dan avukatı aracılığıyla açıklama
Stoltenberg: "Avrupa’yla işbirliği sevindirici"
'Kırgın Çiçekler' ekrana partiyle veda edecek!
İl Sağlık Müdürlüğü, TK 800 sayılı Bogota-İstanbul yolcularını arıyor!
Alperen Duymaz ve Burcu Özberk'in mutlulukları kısa sürdü
Afrin'de tam 91 nokta temizlendi
Angela Merkel'den Suriye'ye kınama!
Nurettin Yıldız'ın cinsel dürtü' açıklaması Ahmet Hakan'ı çıldırttı!
Hayır İşlemek İçin Günler Kısalıyor!
Esra Erol'da şok! Babası öz dayısı çıktı!
Oray Eğin: "Hangi yazarlar sahte 'bot'larla takipçi satın alıyor?"
Ata Demirer Bozcaada'da evleniyor!
TÜBİTAK'a yeni başkan!
Lerzan Mutlu'nun Bülent Ersoy korkusu