YAŞAM HABERLERİ

Herkes 'fıkra gibi olay'ı konuşuyor!

Herkes 'fıkra gibi olay'ı konuşuyor!

Banka müdürü e-mail yoluyla gönderilen evrakın aslını istedi. Yanlış anlaşılma sonucu ticari işletme sahibi, belgelerin aslı yerine sekreteri Aslı’yı bankaya gönderdi...

Yeni Asır'da yer alan habere göre Muğla'nın Bodrum ilçesindeki bir bankanın müdürü, e-mail ile gönderilen belgelerin aslını isteyince fıkraları aratmayan bir olay yaşandı. Yanlış anlaşılma sonucu ticari işletme sahibi, email ile gönderdiği belgelerin aslının yerine sekreteri Aslı'yı bankaya gönderince ortaya çıkan komik olay tebessüm yarattı.

Güzel bir anı

Bodrum'da özel bir bankanın müdürü 54 yaşındaki Yüksel Yurtsever, geçen pazartesi günü Karadeniz fıkralarını aratmayan bir olay yaşadı. Yurtsever, bu olayı sosyal paylaşım sitesinden paylaştı ve bir anda olay ilçenin gündemine oturdu.

30 yıldan bu yana sektör içerisinde olduğunu, birçok olayla karşılaştığını ancak son günlerin en ilginç ve komik olaylarından biri olduğu için bunu arkadaşlarıyla paylaştığını anlatan Yurtsever şöyle dedi:

"Zor şartlarda çalışıyoruz. Malum bankacılık. Bir müşterim mail ortamında talimat yolladı. 'Tamam ağabey işlemi yaparız' dedim. 'Ama bize aslı lazım, sen sonra yollarsın' dedim. Öğleden sonra o şirketten bir kız geldi. 'Ben Aslı, beni istemişsiniz' dedi. Ben öylece kalakaldım. Konuşup 2 dakika sonra olayın gerçeğini anlayınca kahkahalara boğulduk. Yoğun ve stresli bankacılık ortamında güzel ve tatlı bir anı olarak kaldı." Yurtsever, arkadaşlarının inanamayıp mesaj ve telefonla kendisini arayıp olayın doğruluğunu sorduğunu da ekledi.

"Patronum söyledi ben de gittim"

Sekreter Aslı K. ise, "Ofiste çalışırken patronum bankaya müdürün yanına gitmemi söyledi. Ben de bankaya geldim. Müdür ben Aslı deyince çok şaşırdı. 'Niye geldin ki' dedi. Sonra yanlışlık ortaya çıkınca hepimiz olaya güldük" dedi.
  • Bu Haberi