MAGAZİN HABERLERİ

İsrafil Köse’nin öldüğü kazada çelişkiler giderilemedi

İsrafil Köse’nin öldüğü kazada çelişkiler giderilemedi

İstanbul Kadıköy’de meydana gelen trafik kazası sonucu oyuncu İsrafil Köse’nin hayatını kaybetmesine ilişkin taksi şoförünün yargılandığı davada adli tıp raporu mahkemeye ulaştı.

İHA'nın haberine göre raporda, taksi şoförünün asli kusurlu, Köse’nin alt düzey tali kusurlu olduğu belirtildi. Mahkeme, raporlar arasındaki çelişkinin giderilmesi için yeniden rapor istedi.

Kadıköy’de meydana gelen trafik kazası sonucu oyuncu İsrafil Köse’nin hayatını kaybetmesine ilişkin taksi şoförü Bekir Serkut Özhan’ın “taksirle ölüme neden olma” suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 60’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya İsrafil Köse’nin ailesinin avukatı Asım Çeker ile sanık avukatı katılırken, sanık gelmedi. Mahkeme hakimi, adli tıp kurumundan istenen raporun dosyaya geldiğini tutanağa geçirdi.

Raporda, sanık Bekir Serkut Özhan’ın otomobiliyle park halindeyken sol gerisinden gelen maktulün idaresindeki motosikletin hız ve mesafesini dikkate almadığı, motosikletin geçişini tamamlamasını beklemeden dikkatsiz , kontrolsüz bir şekilde otomobilinin sürücü kapısını açarak kazaya neden olduğu vurgulanarak, asli ve ağırlıklı derecede kusurlu olduğu belirtildi.

Raporda sanık asli, Köse tali kusurlu bulundu

Maktul İsrafil Köse’nin motosikletinin seyir hızını yol ve mahal şartlarına göre ayarlamadığı, dikkatsiz ve kontrolsüz seyrettiği gerekçesiyle kazanın oluşumunda alt düzey tali derecede kusurlu olduğunu kaydedildi.

Duruşmada söz alan müşteki avukatı rapora ilişkin yazılı beyanda bulunduklarını söyleyerek, “Raporu kabul ediyoruz. Olay park halindeki aracın kapısını açmasından meydana gelmiştir ve sanık tam kusurludur. Şikayetimiz devam ediyor” dedi. Sanık avukatı, “Kusur ölen maktulden kaynaklıdır” diyerek yeniden rapor aldırılmasını istedi.

“Alkolün kusurla ilgisi yoktur”

Bunun üzerine müşteki avukatı, “Alkolün kusurla bir ilgisi yoktur. Yargıtay uygulaması da bu yöndedir. Yasal düzenlemede de alkol ve miktarı kusur durumunu etkileyen bir sebep değildir” dedi. Sanık avukatı da, “Alkol maktulün hareketlerini kısıtladığı için kusura sebep olmuştur. Bunun nazara alınmasını talep ediyorum” diye konuştu.

Çelişkinin giderilmesi için 3. Kez rapor alınacak

Mahkeme, bilirkişi ile adli tıp kurumu raporları arasında çelişki çıktığından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’den seçilecek 3 kişilik uzman bilirkişi heyetinden kusurlu hareketlerin tespitine yönelik yeniden rapor alınmasına karar verdi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Öte yandan, dosya kapsamında alınan bilirkişi raporunda ise sanık ve maktulün asli derecede kusurlu olduğu kaydedilmişti.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kadıköy’de 21 Ağustos tarihinde İsrafil Köse'nin motosikletiyle seyir halindeyken Ayrılıkçeşme Metro İstasyonu güzergahı üzerinde park halindeki sürücüsü Bekir Serkut Özhan'ın içinde bulunduğu ticari taksiyle çarpıştığı anlatılmıştı.

Kazada İsrafil Köse'nin hayatını kaybettiği aktarılırken, trafik kazası tutanağına göre Köse’nin 2.17 promil alkollü olduğunun tespit edildiği belirtilmişti. İddianamede, şüpheli Bekir Serkut Özhan'ın "taksirle ölüme neden olma" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
  • Bu Haberi
El Halil'de ilkokul öğrencilerine göz yaşartıcı gazla saldırı
Yakışıklı oyuncu 'Avlu'nun kadrosuna dahil oldu
Sevgilisinin ablasını gasp eden şahsa 11 yıl hapis
Yusuf Güney: "Aşktan yana şansım yok"
Gazeteci Can Ataklı’nın acı günü
Yavuz Bingöl gözyaşlarına boğuldu
İş adamının esrarengiz cinayetinde şok gelişme
Düzyatan çiftinin Uludağ romantizmi
Bingöl'de PKK operasyonu: 4 tutuklama
Nevra Serezli ve Oya Başar Yasemin Yalçın'ı izledi
Harbiye'de manevra yapan minibüs yayaya çarptı
Hande Subaşı eski kocası yüzünden terk edildi
Bakan Soylu açıkladı: "27 bin personel alınacak"
Ece Erken: "Bu haberi yazan şerefsizdir"
Savcının kızına cinsel saldırı davasında sanığa 5 yıl hapis
Gamze Özçelik şimdi Türkiye'de umuda koşuyor
Mersin'de 4 katlı bina çöktü!
"Muhteşem İkili"nin oyuncularının yüzünden düşen bin parça
Depremin bilançosu gün ağarmasıyla gözler önüne serildi
Mahsun Kırmızıgül: "Filmimi internette yayımlamayacağım"
Korkunç yangında onlarca ölü ve yaralı!
Selin Şekerci: "Bizi sürekli ayırıp barıştırıyorlar"
Genç Leyla'nın ölümüyle ilgili şaşırtan iddia
Merve Boluğur'a psikolojik destek
O kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Burçin Terzioğlu'ndan İlker Kaleli'ye olay gönderme!
Bugün hava nasıl olacak?.. İşte son tahminler!
Berkay, Arda Turan'ı hedef aldı!
Küçük Yaman babasının izinde
Çanakkale depreminin artçıları sürdü