GÜNCEL HABERLERİ

İzmir Marşı okuyan öğrencilere müdür yardımcısından tokat!

İzmir Marşı okuyan öğrencilere müdür yardımcısından tokat!

İstanbul Erkek Lisesi’nde (İEL) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında yaşanan olay tepkiye neden oldu. Kutlama programından çıkarılan İzmir Marşı bazı öğrenciler tarafından söylenince okul müdür yardımcısı Metin Kuş tarafından iddiaya göre öğrencilere tokat atıldı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre olayla ilgili Okul Müdürü Fatih Güldal velilere gönderdiği bilgilendirme mesajında idari izinli olduğu için törenle Kuş’un ilgilendiğini belirtti.

Mesajda özetle şöyle denildi: “Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur.

Törenin bitiminde bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir.

Olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL’de gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir. Gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildiririm.” 

HABERİN GENİŞ AYRINTISINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..
  • Bu Haberi