GÜNCEL HABERLERİ

Kahraman ÖSO’ya Esad’dan af tuzağı!

Kahraman ÖSO’ya Esad’dan af tuzağı!

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK’nın yanında yer alan ÖSO mensuplarının dikkatini dağıtmak isteyen Esad rejimi, teslim olacak ÖSO’luların af edileceğini açıkladı.

ZEYTİN DALI’NI ENGELLEMEK İÇİN YENİ AYAK OYUNUNA GİRDİ

Akşam'dan Şakir Aydın'ın haberine göre
terör örgütü PYD/PKK’yı Suriye’de destekleyen Esad rejimi şimdi de Afrin harekatında yer alan Suriyeli ÖSO askerlerine yönelik yeni bir ayak oyununu devreye soktu. Resmi SANA haber ajansı üzerinden silahlarıyla teslim olacak ÖSO askerlerinin af edileceğini belirten Şam yönetimi bu kapsamda Menbiç’te 150 kişinin af edildiğini de açıkladı. Uzmanlara göre bu noktada amaç, TSK ile cephede savaşan ÖSO mensuplarının dikkatini dağıtmak. ÖSO üyelerinin Afrin operasyonunda önemli başarılara imza attığına hatırlatan uzmanlar; Esad’ın bu hamleyle ÖSO üyelerinin kafalarını karıştırıp, Afrin operasyonunu sekteye uğratmayı hedeflediğini kaydettiler.

ÖNCEKİLER UYGULANMADI

Bugüne kadar defalarca af kararı çıkartan Şam yönetimi, hiçbirini doğru düzgün uygulamadı. En güçsüz olduğu dönemde bile çıkardığı af kararlarını uygulamayan rejimin, şuan daha güçlü bir durumda olmasına rağmen böyle bir adım atması akıllarda soru işareti yarattı.

TSK ile eşgüdümlü çalışan ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden kurtarılan köylerdeki halk tarafından kahraman gibi karşılanmış, dualarla uğurlanmıştı.

PKK MİTİNGİNDE ORTAYA ÇIKTI

Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Müslüm Berlin’de PKK yandaşlarının düzenlediği mitinge katıldı. Müslüm’ün konuşma yaptığı mitingde zaman zaman Öcalan posteri açılsa da polis müdahale etmedi.Müslüm’den rejimle ortaklık itirafı

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslüm Çekya’da gözaltına alındıktan sonra ilk kez Euronews’e konuştu. Müslüm, Esad rejimiyle Rusya üzerinden görüştüğünü itiraf etti. Müslüm, “Rejimle bir anlaşma ya da doğrudan iletişimimiz yok. Hiçbir zaman Suriye’den ayrılacağımızı, ülkeyi böleceğimizi söylemedik fakat Türkiye’nin operasyonunu Suriye’nin egemenliğinin ihlali olarak görüyoruz” ifadelerini kullanan Salih Müslüm, “Rejimin yardıma çağrılması konusuna gelince, bu tamamen Afrin’deki yönetimin kararı. Şam yönetimine, ‘Eğer egemenliğinizi korumak istiyorsanız biz yardım etmeye hazırız’ dediler” diye konuştu.

Pentagon: "Ortağımız PYD için endişeliyiz"

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Adrian Galloway, terör örgütü YPG’nin paravan ismi Suriye Demokratik Güçleri (SDG) için ‘ortağımız’ ifadesini kullandı. El Hurra televizyonunun sorularını cevaplayan Galloway, Türkiye’ye Afrin harekatıyla ilgili olarak üstü kapalı küstah bir uyarıda bulundu.ÇEKİLMELERİNDEN KORKUYORUZ

ABD’nin SDG’ye DEAŞ bahanesiyle eğitim, rehberlik ve yardım noktasında destek sağladığını belirten Galloway Afrin’deki kayıpları nedeniyle PYD/YPG’nin DEAŞ’la devam eden savaştan çekilme ihtimalleri olduğunu ve buna hoşgörü gösteremeyeceklerini söyledi.

ABD’den teröristlere özel koruma alanı

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, ABD’nin Suriye’de kontrol altında tuttuğu bölgeyi teröristleri koruma amacıyla kullandığını belirtti. Fomin, “El Tanf yerleşimi çevresinde oluşturulan 55 kilometrelik alanda teröristler yeniden silahlanıyor, hazırlıklar yapıyor” dedi. Fomin ayrıca ABD’nin Rusya sınırları yakınlarında toplamda 400 hava savunma füzesini konuşlandırmayı planladığını belirtti. 


  • Bu Haberi
Fabri ile yeni sözleşme konusunda anlaşma sağlanamadı
İngiliz reklamcılardan Facebook’a tepki
Demet Şener’in yıllar önce verdiği röportaj ortaya çıktı!
Orgeneral Güler: "Akın Öztürk gelmek için yalvardı"
Tarkan eşine aşçı tuttu
253 bin emekliye müjde!..
Nurgül Yeşilçay’a bu yaz tatil yok!
Katil baba: "Ben bu cezayı hak etmiyorum"
Berkay'dan Murat Dalkılıç'a kıymetli hediye!
Suudi Arabistan, İsrail uçuşlarına hava sahasını açtı!
Aslıhan Doğan ailece alışverişe çıktı
Mardin'de ‘Elektrik borcuna toplu ceza’ isyanı!
AYM Defne Samyeli'nin bireysel başvurusunu reddetti
Ulukışla canisine verilen ceza onandı
Serkan Çayoğlu ve Özge Gürel'den 'cennet' pozu!
PKK Sincar'dan çekiliyor!
Abdüllatif Şener'e 'cumhurbaşkanına hakaretten' dava
Süreyya Yalçın yüzüğüyle olay yarattı!
Afrin'in güvenliğini onlar sağlayacak!
Demirören'in mali ekipleri Doğan Medya Center'da!
Hazal Kaya ve Büşra Develi'den 'Kıskançlık yok' pozu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Buralardan artık geri adım atmayız"
FETÖ’den yargılanan gazeteci Yasir Kaya tahliye edildi
Dilan Çıtak - Levent Dörter düğünü ertelendi!
Fransa'da rehine krizi!
Ceyda Ateş'ten konuşulan paylaşım
Başbakan Yıldırım'dan gündeme dair flaş açıklamalar
Hadise hakkında olay yaratan iddia!
Bakanlık 282 hileli ürünü açıkladı!
Yağmur Sarıoğlu'nun Lamborghini'si artık düğün arabası!