YAŞAM HABERLERİ

Kanserle böyle savaştı!

Kanserle böyle savaştı!

Meme kanseriyle mücadelesini sosyal medyada paylaşan, rengarenk perukları, gülen yüzü ve pozitifliğiyle ilgi gören 32 yaşındaki Tuğba hastalığı yendi.

Vatan'da yer alan habere göre İstanbul’da oturan halkla ilişkiler uzmanı ve İngilizce çevirmen Tuğba Arıcıoğlu önce ameliyat, sonrasında 9 aylık ağır tedavinin ardından meme kanserini yenmenin mutluluğunu yaşıyor. İlk olarak 2015’te tatildeyken fark ettiği doktorun “Fibrokist, önemli bir şey değil” sözleri üzerine rahatladığını söyledi. Aradan aylar geçmesine karşın kitlenin varlığını sürdürmesi üzerine başka bir doktora başvurduğunu kaydeden Arıcıoğlu şunları anlattı:

“2016 Nisan'ında tahlil sonuçları çıktığında doktorum yanına gelmemi söyledi. Meme kanseri olduğumu ve acil ameliyat gerektiğini, kemoterapi ve radyoterapi uygulanacağını anlattı. Ve ağlamaya başladım. O gün ölüm korkusunu yaşadım. O günden sonra bir daha hiç ağlamadım.”

Ameliyatta sağ memedeki 3 cm’lik kitleyle birlikte sağ koltuk altındaki lenflerin de alındığını, 9 ay kemoterapi ve radyoterapi gördüğünü söyleyen Tuğba Arıcıoğlu, tedavisinin tamamlandığı 1 Şubat 2017’de adeta yeniden doğduğunu kaydetti. Arıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sarı, kıvırcık ve uzun saçlarım dökülecek diye üzüldüm. sabah uyandığımda yastığımın üzeri saç doluydu. Gittim kendime pembe dahil rengarenk peruklar aldım, kaş yaptırdım, kirpik yaptırdım. Normal hayatıma devam etmek için çaba gösterdim. Güçlü olmak zorundaydım.”

Mücadele sürecinde kanserle ilgili hiçbir şey okumadığını, bunun psikolojisini bozacağını düşündüğünü belirten Tuğba Arıcıoğlu, şunları kaydetti, “Başıma ne gelecekse ‘kendi doktorum kendim olacağım’ dedim. İlk kemoterapide hemşireye ‘Bayılacak mıyım?’ diye sormuştum. Çok şükür hiçbir kemoterapiden etkilenmedim. Ben hastalıktan önce uzun mesafe yürüyüş yapardım. Hastalığım boyunca da bunu sürdürdüm. Belki bir ay sonra hayatta olmayacağımı düşünerek istedim ki benden bir şeyler kalsın, mücadele ettiğimi insanlar görsün. İlk olarak ameliyat günümü sosyal paylaşınca bir anda takipçiler arttı. Şu anda binlerce takipçim var. Pek çok insandan sorular alıyorum kanserle ilgili. Sohbet ediyorum bazılarıyla. Hatta bazılarıyla yüz yüze de tanıştım.” 
  • Bu Haberi
Kim Kardashian: "Gerçekten utangacım"
Yazın kilo tuzaklarına takılmayın!
Levent Yüksel: "Buzdolabında uyuyorum!"
Uyku öncesi yemek kansere davetiye
Gökçe Bahadır'ın mutluluğu yüzüne yansıdı
Aslıhan Doğan'dan 'dadı' kararı
Fatih Altaylı yazdı: "Fatih Oflaz nasıl serbest bırakılır?"
Burcu Biricik ve eşinin telaşlı günü
Adana'da kayınbirader enişteye kurşun yağdırdı!
Ömer Koç'un merak uyandıran ünlü misafiri!
Adnan Oktar'ın doktorundan şaşırtan sözler
Ek gösterge gecikirse emeklilik ertelenecek
Furkan Andıç'ın mezuniyet sevinci
Beyoğlu’ndaki silahlı saldırıda katillerin kaçış anı!
Çelik: "Yaptığım her şeyden tövbe ettim"
Ahmet Hakan'dan 'Eski Kedicik" hakkında şok sözler!
Berksan'dan Hande Yener'e ağır gönderme!..
İşte Adnan Oktar’ın 30 kişilik A takımı!
İstanbul'da kadın doktora şiddet!
‘Kedicikler’ ve Oktar Babuna Tekirdağ’a getirildi
Akın İpek gözaltına alındı
Almeda ve Tolgahan'ın 80 bin liralık tatili!
Enis Berberoğlu herkesin merak ettiği kararını açıkladı!
Asker uğurlamasında dehşet
Meryem Uzerli'nin 'değişimi' sürüyor!
İş yeri boşaltılan damat, kayınpederinin evini bastı!
Fatih Oflaz'ın oğluyla ilgili flaş gelişme!
Oktar'ın dijital arşivinden cinsel içerikli görüntüler çıktı!
Yasemin Kutsi'den Terazi ve Koç Burcunun Ağustos ayı yorumları!
Futbol dünyasını sarsan taciz skandalı!