KADINCA HABERLERİ

Kış aylarında dolgun ve şekilli dudaklar

Kış aylarında dolgun ve şekilli dudaklar

Kişinin dudak özelliklerine bağlı kalarak yapılan dudak dolguları istenilen kalınlığa ulaşmamızı sağlıyor.

Akşam'dan Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

Dolgun ve şekilli dudaklar her kadının hayali. Günümüzde buna ulaşmak çok da zor değil artık. Kişinin dudak özelliklerine bağlı kalarak yapılan dudak dolguları istenilen kalınlığa ulaşmamızı sağlıyor. Dudak şekli kişiye özgüdür. Kalp şeklinde, daha yassı, elma gibi, uzun ve ince, kısa ve ince, daha aşağıya doğru veya bunların bir karışımı tarzında olabilen dudaklarda kalınlaştırmak ve daha dolgun ve belirgin hale getirmek mümkün. Dudak şeklimizi değiştirmeden kalınlaşmayı sağlayan bu dolgu uygulamaları hafif bir kalınlık isteyenlerde tek bir uygulama ile daha iddialı sonuçlar isteyenler için ise en az iki veya üç seans da kat kat uygulanarak doğal görüntüden vazgeçmeden yapılır.

Daha çok nemli dudaklar için...

Peki dolgular sadece dudaklarımızı kalınlaştırıyor mu? Hyaluronik asit dolgular yerleştirildikleri yerde su tutarak bölgenin içeriden nemlenmesini de sağlarlar. Bu nemlenme dudaklardaki çatlakların azalmasını, dudakların daha nemli ve canlı gözükmesini sağlar. Düzenli yapılan dudak dolgusu sadece dudaklarınızın kalınlaşmasını değil, aynı zamanda mukoza kalitesinin artmasına neden olur. Dudaklarında hiç kalınlaşma istemeyenler için de alternatifler mevcut. Hyaluronik asit içerikli çapraz bağ yapısı olmayan veya çok az olan enjeksiyonlar ile dudakları kalınlaştırmadan da nemli tutmak mümkün. Bu uygulamaları yılda 3 kez yapmak yeterli olur. Nemlendirici ve deri kalitesini geliştirici bu enjeksiyonlar özellikle Amerika da yeni çıkan ürünlerle giderek daha çok talep edilir hale geldi. Dudakların ıslak mukoza dediğimiz ruj sürülen bölgesine yapıldığı gibi üst dudakla burnumuz arasındaki alana da yapılarak dikey kırışıklıkların gelişimi yavaşlatılır.

Dudaklarım yaşlanmasın...

Yeni nesil dudak dolguları aynı zamanda antienflamatuar etkiye sahiptir. Dudaklarda yaşlanma, güneş ışınları ve dış etmenlere bağlı meydana gelen hasarlar enflamasyon dediğimiz bir süreci başlatır. İşte bu zararlı sürecin yavaşlatılmasında ve hasarın kontrol altında tutulmasına hyaluronik asit yardımcı olur. Düzenli dudak dolgusu uygulamaları bu özellikleri ile de dudak yaşlanmanızda frene basmanızı ve yılların daha yavaş akmasını sağlar. Yapım sırasında kullanılan iğne çapının küçük olması dolgunun az miktarda tam istenilen yere verilmesini sağlar. Hareketli bir yapı olan dudaklarımızın ıslık çalma ve gülme pozisyonlarında şekline bakarak dolgu yerleştirilmesi önemlidir. Elbette iğne ile yapılan işlemler her zaman morluk riski taşır fakat bu ince dolgular çok ince iğnelerle yapılabildiği için morarma olasılığı da çok düşük. Dudak dolgusu kalitesi tıpkı diğer dolgu ve malzemelerde olduğu gibi çok önemli. Kaliteli markalardan şaşmamak lazım aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Dudak peelingleri...

Evet, yanlış okumadınız. Kimyasal soyma işlemleri sadece yüzünüz için değil. Dudak derisi ve mukozasının da yenilenmesi ve daha pürüzsüz olması için kimyasal peelingler yapılır.
Bu özellikli dudak peelinglerinin hemen arkasından kullanılacak besleyici kremler elde edilecek sonuçların daha iyi ve uzun soluklu olmasını sağlar.

Dudak lazeri...

Dudaklarda değişik lazerler kullanılabilir. İnce kırışıklıkların yok edilmesinde kullanılan yüzeyel karbondioksit ve erbium lazerlere ek olarak, dudak derisinin kısalmasını sağlayan derin lazerler de dudakların daha güzel ve şekilli olmasında kullanılır… Sağlıklı, nemli, kırışıksız, şekilli ve dolgun dudaklar artık tüm bu uygulamaların ışığında ulaşılabilir. Kış ayları ise bu işlemler için en uygun zaman.

PROF. DR. REHA YAVUZER / AKŞAM
  • Bu Haberi
Taraftar sahaya girip futbolcunun boğazını kesti!
Süreyya Yalçın'ın korkutan güzelliği!
Yunanistan'daki sekiz firari FETÖ'cüden biri serbest
Erol Köse Gülben Ergen'den böyle özür diledi!
Erdoğan'ın çalışma odasına 'böcek' konulmasına ilişkin davada karar
Ümraniye'de feci asansör kazası!
Gözleri Görmeyen Binlerce Öğrenciye Destek Ol!
Necef Uğurlu Yazdı: "Patron değişir, Huy değişmezmiş"
Çağla Şıkel'in tahtını kaptırmaya niyeti yok
Erdoğan'dan AK Partili vekillere kritik uyarılar
Duygu Sarışın'dan 'Çağatay'lı sorulara yanıt yok
Alina Boz'dan Endemol Shine Türkiye'ye tazminat davası!
Alişan-Buse Varol çiftinin tatlı telaşı!
Fatih Altaylı'dan magazincilere serzeniş!
Hazar Ergüçlü'nün basın toplantısında büyük gerginlik!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Aday olacak mısınız?' sorusuna yanıt
Fatih Terim, disiplin kuruluna sevk edildi!
Pencereden bakanlar dehşete düştü!
Kadir Doğulu: "2019’a kadar dizi yok"
Mahir Ünal: "İnternet temelli bir kampanya yürütülecek"
Peker Açıkalın hakkında soruşturma başlatıldı
İstanbul'a sağanak yağış uyarısı!
Begüm Kütük hayranlarını sevindirdi
Rusya, ABD`den tazminat istedi!
Birce Akalay ve Can Tunalı ayrıldı mı?
Şişli Etfal Hastanesi'nde bir kişi 7'inci kattan atladı!
Alina Boz, neşeli partide eski aşklarıyla eğlendi
Eski Bakan Ercan Vuralhan'ın katil zanlısının ilk ifadesi!
Rüzgar Erkoçlar ve Tuğba Beyazoğlu dudak dudağa
Acı kader: Otostop çekti! Öldü..