MAGAZİN HABERLERİ

Kore gazileri 'Ayla'yı izledi

Kore gazileri 'Ayla'yı izledi

50 Kore gazisi, eşleriyle Kore Savaşı'nda yaşanan bir hikayeden esinlenilerek çekilen Türkiye'nin Oscar aday adayı "Ayla" filmini izledi.

NTV'nin haberine göre İzmir İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte, 50 Kore gazisi, eşleriyle Kore Savaşı sırasında yaşanan bir hikayeden esinlenilerek çekilen Türkiye'nin Oscar aday adayı "Ayla" filmini izledi.

Bir alışveriş merkezindeki etkinliğe, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Gökmen, dernek üyesi ve 50 Kore Gazisi, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Çiftçi, Hava Teknik Okullar Komutanı Tuğgeneral Turan Toker, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Oktay katıldı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Çiftçi, filmi izledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, filmi çok beğendiğini, ayrıca gazilerle izlemenin çok daha güzel olduğunu söyledi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Gökmen de filmin çok duygulu olduğunu ifade ederek, "Gazilerimizin hepsi ağladı. Gazilerin hatırlanması bizi çok mutlu etti." dedi.

Kore Gazisi 86 yaşındaki Mahir Otan ise "Orada yaşamış gibi bir hisse kapıldım. 66 yıl sonra aynı yerleri tekrar gördüm. Çok güzeldi." dedi.
  • Bu Haberi