GÜNCEL HABERLERİ

Meltem Cumbul’un arkasında FETÖ mü var?

Meltem Cumbul’un arkasında FETÖ mü var?

Adı FETÖ terör örgütüyle de zaman zaman anılan Meltem Cumbul’un skandal tavrı, sinema ve televizyon dünyasındaki FETÖ şüphesini yeniden akla getirdi.

Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'in haberine göre Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödül alan usta yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmayarak çağ dışı bir tutum sergileyen Meltem Cumbul'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Adana Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene Ayşe Arman'la beraber sunuculuk yapan Meltem Cumbul'un şoke eden hareketi damgasını vurdu. Gecede siyah beyaz çektiği Buğday filmiyle Film- Yön En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu sahneye çıktığı sırada herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Sahnede kendisine elini uzatan Kaplanoğlu'na karşılık vermeyen Meltem Cumbul elini geri çekip sırtını döndü. Gecenin sunuculuğunu yapan Cumbul'un bu protestosu salondakilerin büyük şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

ALTIN KÜRE SÜRPRİZİ

Uzun süre Amerika'da yaşayan aynı zamanda Oyuncular Sendikası Genel Başkanı olan Meltem Cumbul 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminden birkaç yıl önce ABD'de Beverly Hills'de düzenlenen 69. Altın Küre ödül töreninde sürpriz bir şekilde sahneye çıkmıştı. O dönem, hem Türkiye'de, hem de dünyada Meltem Cumbul'un 69. Altın Küre ödül töreninde sahneye çıkmasına kimse pek anlam verilememişti.

DARBECİLERİN ŞİFRESİ

Meltem Cumbul ünlü sanatçı Madonna'nın ardından kürsüye çıkarak kısa bir konuşma yapmış ve konuşmasını "Şu anda ülkem için konuşuyorum, herkes bilsin ki barış kazanacak, bu sebeple konuşmamı şöyle bitiriyorum. Yurtta sulh, cihanda Sulh" sözleriyle bitirmişti. Bu konuşmadan bir süre sonra 15 Temmuz darbesi gerçekleşti ve sivil halka kurşun sıkan eli kanlı cuntacılar, darbe bildirisini "Yurtta Sulh Konseyi" adına imzaladı.

LABİRENT ŞİFRESİ

Almanya'daki FETÖ lobisi ile yakın ilişkileri olduğu bilinen ünlü oyuncu Meltem Cumbul da FETÖ'nün Almanya'daki uzantıları ile "Selam tevhid" konulu bir film çekerek bu algı operasyonlarının parçası oldu. Türk-Alman ortak yapımı olan filmde "Tevhid-i Selam" olarak tanımlanarak hedef alınan sözde örgüt, FETÖ tarafından İslamcı grup ve cemaatlerin tamamının tasfiye edilmesi, Fethullah Gülen ve görüşlerine karşı olanlara operasyon başlatabilmek için uydurulmuş bir örgüttü. Meltem Cumbul'un da rol aldığı "Labirent" isimli filmde yoğun şekilde FETÖ'nün propogandası yapıldı ve "Selam Tevhid" kumpası için algı operasyonları gerçekleştirildi.

PARALARI FETÖ'YE AKTARDI

Öte yandan, 2014 seçimlerinde, Emre Uslu ve Tuncay Opçin gibi yurt dışındaki firari bulunan FETÖ'cüler tarafından başlatılan "oy çalınıyor" kampanyası sırasında "Oy ve Ötesi" oluşumu ön plana çıkmıştı. Meltem Cumbul'un "Oy ve Ötesi" ile de yakın ilişki içinde olduğu, başkanlık yaptığı Oyuncular Sendikası'nın ödeneklerinin bir kısmını da bu oluşuma aktardığı iddia edilmişti. Oyuncular Sendikası'nın Meltem Cumbul'dan önceki genel başkanı ise "Gezi" provokasyonundaki başrolü sonrası yurt dışına kaçan oyuncu Mehmet Ali Alabora'ydı...

FATİH ŞENDİL / YENİ ASIR
  • Bu Haberi