KADINCA HABERLERİ

Meme yapısı, kadının duruşunu etkiliyor

Meme yapısı, kadının duruşunu etkiliyor

Ekol Hastanesi Estetik Cerrahi Kliniği’nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, meme yapısının ve şeklinin kadın vücuduna ve estetik yapısına etki eden önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Yeni Asır'da yer alan habere göre estetik ameliyatlarında hastaların isteklerine çok önem verdiğini belirten Prof. Dr. Hoşnuter "Gövdedeki bütünsel meme estetiğin sağlanmasında meme şeklinin komşu yapılarla, örneğin kol, üst karın ve koltuk altı oranları ile birlikte değerlendirilmesi önemlidir. Meme şekli ve hacmi ile ilgili kriterler zaman içinde değişse de günümüzde ideal meme şekli memenin üst bölümünde hafif iç bükey, alt bölümünde dış bükey kavis olan şekildir. Meme başı yere paralel durmalıdır" dedi.

BÜYÜTME AMELİYATI

Meme büyütme ameliyatları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Mübin Hoşnuter "Silikon protez, koltuk altı, meme başı veya meme altından yapılan kesilerle meme dokusu altına, kas altına, kas zarı altına veya dual plane denen çoklu yerleşimler şeklinde yerleştirilebiliyor. Ameliyat genel anestezi altında, hastane koşullarında yapılır ve 1-2 saat sürer. Memeye bandajlama ve sütyen uygulanır. Ameliyat sonrası ağrı minimaldir. Eriyen dikişler kullanıldıysa alınmasına gerek yok. Erken dönemde şişlik morluk olabilir. 10 günde kendiliğinden kaybolur. Dren kullanımı cerrahın tercihidir ve genelde 1- 2 günde çıkarılır. Hasta 3-5 günde işine dönebilir. 1-2 ay ağır egzersizlerden uzak durması tavsiye edilir" dedi.

OMURGA AÇISINI BOZUYOR

Ağır ve büyük meme bedenin denge merkezini bozduğunu belirten Prof. Dr. Mübin Hoşnuter şöyle devam etti:

"Bunu dengelemeye çalışan bedenin doğal omurga açıları bozulur. Bu bozukluk erken dönemde ağrı ve duruş bozukluğu yaparken geç dönemde boyun fıtığı, sinir sıkışması ve kemik erimesinin hızlanması gibi sorunlara neden olur. Meme büyüklüğünün hastada yarattığı şikayetler: Baş, boyun, sırt ağrıları, meme altında pişikler, sütyen askılarına bağlı ağrılı oluklar oluşması, yorgunluk, sırt üstü yatarken nefes almada güçlük, giyim sorunları gibi. Meme küçültme ameliyatlarından sonra hastalar kilo vermeye daha motive hale gelirler"

ESTETİK AÇIDAN


Memelerin değişik nedenlerle sarkık hale gelebildiğini kaydeden Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, "Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve yerçekimi etkisine bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Kişinin vücut ölçülerine uygun olarak meme tekrar oluşturulur" diye konuştu.
  • Bu Haberi
Türkiye'de bir ilk: PKK'lı teröristte yakalandı!
Sıla: "Dövmemin anlamını söylemem"
Esra Erol'dan Müge Anlı'nın sözlerine yanıt!
Hande Yener'de çevreci çıktı
Canan Karatay: “Kurtlu elma, kurtlu meyve yiyin”
Ciciş Esra Ersoy, Hacı Sabancı'yla olan yazışmasını paylaştı!
Nazlı Hamarat'ın acı günü!
"Son Başbakan"dan milletvekillerine: Hakkınızı helal edin
Lavrov: "ABD, Türkiye'ye şantaj yapıyor!"
Ceylan Çapa aşkta 'sınırları' aştı!
Kırklareli'nde akıllara durgunluk veren kaza!
Doğa Rutkay'dan ses getiren açıklama
Esad, Fransa'dan aldığı nişanı geri verdi
Putin ve Trump'ın 'fahişe' sohbeti!
Buse Terim bebeğini ilk kez gösterdi!
Müge Anlı'dan Tolga Zengin'e yaylım ateşi!
Reza Zarrab'ın avukatı şimdi de Trump'ı savunacak
Tuvana Türkay, Alper Potuk'un hediyelerini iade etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Derbide kumpas var"
Takipçisinden Işın Karaca'yı çılgına çeviren yorum!
Ahmet Hakan'dan Gülen'e 'af' isteyen Akit yazarına tepki!
Bensu Soral'ın 'çiş' korkusu!..
Şenol Güneş olayların ardından ilk kez konuştu
Seray Sever bugün Bodrum'da evleniyor
Tuğba Dural'dan hakkında yazılan habere sert tepki!
Asena Atalay mı yoksa Caner Erkin mi haklı?..
Başbakan Yıldırım'dan uyum yasalarıyla ilgili açıklama
Avusturya Başbakanı'ndan tepki çekecek 'erken seçim' açıklaması!
Hande Erçel - Murat Dalkılıç aşkında sürpriz gelişme!
Sacit Aslan yazdı: "Şerefsizlik meslek olmuş!"