GÜNCEL HABERLERİ

Memur ve emeklinin gözü bu toplantıda!

Memur ve emeklinin gözü bu toplantıda!

Emekli ve memura bayramlarda ikramiye verilmesi Kamu Personel Danışma Kurulu’na geliyor. Yasalaşırsa yılda 2 ek maaş ödenecek.

Yeni Asır'da yer alan habere göre Ağustos ayında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde konuşulan ancak karara bağlanmayan konular 28 Kasım'da Kamu Personel Danışma Kurulu (KPDK) gündemine geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, bakanlığın Reşat Moralı Salonu'nda yapılacak toplantıya, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve KESK yöneticilerinin yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının da katılması bekleniyor.

Yılın son toplantısını yapacak kurulda Memur-Sen'in 4/B ve 4/C'lilerin kadro durumu başta olmak üzere, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuları masaya taşıyacağı öğrenildi.

YILDA İKİ KEZ VERİLECEK

Bu konular arasında emeklilere ve memurlara dini bayramlarda ikramiye verilmesi de bulunuyor. Eğer anlaşma sağlanırsa yılda iki kez birer maaş olmak üzere bayram ikramiyesi verilmesi sağlanacak.
  • Bu Haberi