GÜNCEL HABERLERİ

Mersin'de karakola saldırı hazırlığındaki terörist vuruldu

Mersin'de karakola saldırı hazırlığındaki terörist vuruldu

Mersin'de karakola bombalı saldırı hazırlığındaki bir terörist vurularak etkisiz hale getirildi.

Milliyet'te yer alan habere göre Mersin'de MİT Bölge Müdürlüğü binası ile yan yana olan 50'nci Yıl Polis Merkezi'ne bu sabah girmek isteyen canlı bomba, öldürülerek etkisiz hale getirildi. Olay saat 09.30 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi 2 Çevre Yolu üzerindeki MİT Bölge Müdürlüğü ile yan yana olan 50'nci Yıl Polis Merkezi'nde meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerindeki şüpheli tavırları dikkat çeken 30 yaşlarındaki bir erkek, takibe alındı. Kısa süre sonra karakola yaklaşan gelen şüpheli, 'dur' ihtarına karşın durmayınca, açılan ateş sonucu öldürüldü. Karakola 30 metre kala öldürülen teröristin üzerinde bomba olduğu anlaşılınca, çevre güvenliği alındı. Bomba uzmanları, ceset üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmasını sürdürüyor. Gelen ilk haberlerde teröristin MİT binasına saldırı hazırlığında olduğu da iddia edilmişti. Valilik saldırının karkola yönelik olduğunu açıkladı.

BAŞSAVCI: "DEAŞ ÜYESİ CANLI BOMBA"

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, yaptığı  açıklamada, 50. Yıl Polis Merkezine saldırı hazırlığındaki bir "canlı bombanın" emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini  söyledi.

Ercan, "Teröristin DEAŞ üyesi olduğu  ihtimali üzerinde duruyoruz. Kısa sürede detaylı açıklamayı yapacağız. Polis  ekiplerimizin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırı engellendi. Teröristin  üzerinde canlı bomba yeleği ele geçirildi." ifadelerini kullandı.
  • Bu Haberi