GÜNCEL HABERLERİ

Muharrem İnce'den apolet açıklaması

Muharrem İnce'den apolet açıklaması

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine başlayan tartışmaya değinirken, "Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." dedi.

Posta'nın haberine göre Muharrem İnce, Kuzeykent Miting Alanı'nda düzenlenen mitingde, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Şerife Bacı'nın memleketinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

'HER MAHALLEYE KREŞ KURACAĞIZ'

Kadın istihdamına değinen İnce, "Yeni dönemde kadınlarımız iş yaşamının içinde olacak. Bugün 100 kadından 32'si çalışıyor. 3 sene içinde bunu 2 katına çıkaracağız. Kadının çalışmasının önündeki en büyük engel çocuk. Bunun çözümü basit, her mahalleye bir kreş kuracağız. Sloganımız 'Çocuk kreşe kadın işe' İkinci sloganımız da belli 'her aileye bir ev her eve bir maaş' Bunu birlikte başaracağız." diye konuştu.

İnce, yeni dönemde her şeyin çok farklı olacağını dile getirerek, "Yeni dönemde bağıran çağıran cumhurbaşkanı değil, insanlarla insanca konuşan, 81 milyonu kucaklayan barış, huzur, refah diyen, gençlerin ve çocukların gelecekle ilgili hayal kurmalarını sağlayan bir cumhurbaşkanı olacağım." ifadelerini kullandı.

TÜM ADAYLARA BAŞARILAR

Türkiye'nin özgürleşmesi, kalkınması, üretmesi ve zenginleşmesi için önce mahkemelerin bağımsız olması gerektiğini dile getiren İnce, mahkemelerine güven duyulan demokratik Türkiye'ye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinin konuşmalarından bazı bölümleri alarak kesip insanlara izlettiğini savunan İnce, cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra Türkiye'yi kucaklaştırmak için sadece Selahattin Demirtaş'ı değil, sırayla tüm adayları ziyaret ederek hepsine başarılar dilediğini belirtti.

İnce, kendi döneminde milletin değil, devletin kemer sıkacağını ifade etti.

'ASLA GERİ ADIM ATMAM'

Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine yaşanan tartışmaya değinen İnce, şunları söyledi:

"Benim dediğim şu; Bir iftar yemeği, AK Parti'nin iftar yemeği. Erdoğan kürsüde beni eleştiriyor. 'Bayrak, devlet, millet, ordu' demiyor. Beni eleştiriyor. Beni eleştirirken paşa da alkışlıyor. Ben de 'Senin apoletini sökerim' dedim. Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim' demek 'Seni emekli ederim' demektir. Emekli ederim."

Orman köylülerine destek vereceğini belirten İnce, "Türkiye 81 milyon. 7 milyonun üzerinde orman köylüsü var. Nüfusun hemen hemen yüzde 10'u ama milli gelirden yüzde 1 pay alamıyorlar. Türkiye'nin en yoksul insanları orman köylüleri. Onlara sözüm şu olsun, dikiliden satış yapılmayacak bizim Cumhurbaşkanlığımızda. Dikiliden satış yok. Türkiye garip bir ülke oldu dünyanın bütün ülkelerinde fakirler mutsuzdur.

'MİLLETİM NEYSE BEN DE OYUM'

Zenginler mutludur. Türkiye öyle değil. Türkiye'de fakirler mutsuz, zenginler de mutsuz. Zenginler de gelecek göremiyor Türkiye'de."
diye konuştu.

Fotoğrafları montajlanarak camide zeybek oynayıp bisiklete bindiği gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden İnce, "Ben Cumhurbaşkanı adayıyım, milletim neyse ben de oyum. Milletim yerde yemek yiyorsa ben de yerde yemek yiyeceğim. Saraylarda olmayacağım, milletimin içinde olacağım." dedi.

SARI YAZMA TAKTI

Mitinge katılanlardan destek isteyen İnce, "Sizin desteğinize ihtiyacım var. Her biriniz gönüllü Muharrem İnce olacaksınız. 1 oy bir oy. Bir oyunuzla çocuğunuzun kaderini, cumhuriyetin kaderini değiştirirsiniz." ifadesini kullandı.

Karabük'teki mitinginin ardından karayoluyla Kastamonu'ya gelen İnce, şapkasıyla platforma çıkarak vatandaşları selamladı.

Mitingde sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait videolar izleten İnce, kendi döneminde yapacaklarını anlattı.

Konuşmasının sonunda Cide ilçesinden gelen kadın çiftçi, İnce'nin boynuna ilçenin sembolü olan sarı yazma taktı, iftarlık erik hediye etti.


  • Bu Haberi
Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili açıklama
Donald Trump'tan Kaşıkçı yorumu
Çiçek Dilligil: "Üst dudağın yok diyorlar"
Menopoz kaçınılmaz ama etkilerini hafifletmek mümkün
Ebru Polat yolda zarar etti!
Mandalinanın bilmediğiniz faydaları
Cem Belevi'den yeni proje: "Mışıl Mışıl"
Rıza Çalımbay: “Bizim kazanmaktan başka seçeneğimiz yok”
Burcu Güneş'ten 'pembe' konser
Yasemin Allen'dan tarihi selfie
Asfalt tankeri binalara çarparak durabildi
Bircan Bali inkar ettiği aşkıyla yakalandı!
İstanbul Valiliğinden 29 Ekim kutlamalarıyla ilgili açıklama
Hülya Koçyiğit, parasızlıktan bir hafta hastanede kalmış
Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde
Aleyna Tilki'nin 'yıldızlı' dostluğu!
Bahçelievler’deki dehşet evinin sahibi konuştu
Hande Yener tanınmamak isterken dikkat çekti
Test kitabının içinden uyuşturucu çıktı!
Yasemin Özilhan: "Bir oğlum olsun"
Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisine tacizi DKK engellendi
Hande Subaşı kariyerine şarkıcılığı da ekliyor
Taciz iddiası anneye sinir krizi geçirtti!
TSK'dan son dakika açıklaması!
Necef Uğurlu Yazdı: "Aydınların İntiharı"
Çağlar Ertuğrul'dan şapka ve gözlükle önlem
Park eden araçlar itfaiyeye zor anlar yaşattı
Sıla, Bursalı hayranlarıyla buluştu
Başsavcılık'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması
Coşkun kardeşler şen şakrak