MAGAZİN HABERLERİ

Muhterem Nur hakkında suç duyurusu

Muhterem Nur hakkında suç duyurusu

Sanatçı Müslüm Gürses’in ölümünden önce birlikte çalıştığı Kasırga Prodüksiyon’un sahibi Yusuf Ziya Onar, Gürses’in eşi Muhterem Nur’u ikinci kez savcılığa şikayet etti. Suç duyurusu dilekçesinde Nur’un ‘Yalnızlar Rıhtımı’ şarkısını izinsiz kullandığı öne sürüldü.

İHA'nın haberine göre Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ile Gürses’in yıllarca birlikte çalıştığı Kasırga Prodüksiyon’un sahibi Yusuf Ziya Onar arasındaki kavga yeniden alevlendi. Nur’u daha öncesinde savcılığa şikayet eden Onar, avukatı aracılığıyla ikinci bir suç duyurusunda daha bulundu.
Avukatı Oktay Süleyman Öztürk aracılığıyla savcılığa suç duyurusu dilekçesi veren Onar, ‘Yalnızlar Rıhtımı’ isimli şarkının ‘Yaşar Gaga Alakasız Şarkılar Vol2’ CD’sinde izinsiz olarak kullanıldığını, Nur’un ise eserin albümde yer almasını sağlayarak gelir elde ettiğini iddia etti.

Onar, avukatı Öztürk aracılığıyla Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, şarkıcı Nazan Öncel, aranjör Alper Erinç ve Poll Production adına Polat Yağcı hakkında ‘Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu(FSEK) 71. maddesinde düzenlenen manevi, mali veya bağlantılı haklara tecavüz’ suçundan soruşturma başlatılmasını talep etti.

Kasırga Prodüksiyon'un sahibi Onar, bir önceki şikayetinde tüm hakların kendisine ait olduğunu söylediği ‘Bunca Gamı Bunca Derdi’ adlı eserin ‘Müslüm Baba’ albümünde izinsiz kullanıldığını iddia ederek Muhterem Nur, Mustafa Uslu, Timuçin Esen, Bayar Müzik, BBC Müzik ve DMC yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Onar’ın avukatı Öztürk’ün savcılığa teslim ettiği suç duyurusu dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

"Müvekkilimiz Kadırga Prodüksiyon Org. Kim. Ve Gıda san. Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi ve temsilcisidir. Müvekkilimiz merhum ses sanatçısı Müslüm Gürses (Akbaş) ile onun sağlığında uzun yıllar çalışmışlar ve bazı anlaşmalar yapmışlardır. Merhum Müslüm Gürses 2013’de vefat etmiştir. Şikayetimizi konu alan Yalnızlar Rıhtımı adlı eserin tüm hakları müvekkilimize aittir. Bu husus T.C. Kültür Bakanlığı’ndan 10 Mart 2014’de alınan fonogramlara ilişkin kayıt tescil belgesi ile sabittir.

Şikayetimize konu CD Yaşar Gaga tarafından şikayetlilerden Polat Yağcı’nın sahibi olduğu ‘Poll Production’ adlı yapımcı firma tarafından piyasaya sürülmüştür. Muhterem Nur ise bu şirket ile ortak hareket ederek eserin bu plakta yer almasını sağlamış ve bu işten gelir elde etmiştir. Müvekkilim eserin haklarını elinde bulundurmasına rağmen sürecin dışında tutularak hak kaybına uğratılmıştır."
  • Bu Haberi
Okan Bayülgen'den Nusret'e çok sert sözler
'Ali Utku'lar ölmesin diye bisikletle 'kalp' turuna çıktı
Başak Dizer'in babası hayatını kaybetti
Babalar Gününüz kutlu olsun!
Ajda Pekkan: "Emeğimin değerini fiyatla ölçmeyin"
Kerem Bürsin'den Serenay Sarıkaya'a 'Doğru adam' taşı!
Azra Akın'ın aile saadeti
Cumhuriyet Kadınları Derneği Esra Erol'u RTÜK’e şikayet etti!
İrem Derici: "Beni o polemiğe sokmayın'"
Şeyma Subaşı'nın kitabı ön satışa çıktı!
Hangi güzel oyuncu 'Çukur'un kadrosuna dahil olacak?
Mesut Özil'in eski sevgilisi Mandy'den olay yorumlar!
Meclis'te tatil öncesi sıkı mesai
Sinan Akçıl: "Aynı evde WhatsApp'tan konuşuyorduk"
Buse Varol'dan Burak'lı paylaşım
Binali Yıldırım'dan 10 milyon seçmene mektup
Bensu Soral ve Hakan Baş New York'tan ev aldı!
Beşiktaş’ta ticari aracın çarptığı otomobil takla attı
Zehra Çilingiroğlu sevgilisiyle tatilde
Yenenler çiftinin bebeklerinin cinsiyeti belli oldu
Müge Boz ve Caner Erdeniz Barcelona’da evlendi
Ergün Uçucu'yu kaybettik!
Bella Hadid'in 'ince kalma sırrı' ortaya çıktı!
Evde kendi güneş kreminizi yapın
Şeyma Korkmaz'dan yazlık dizilere veto!
İncirin inanılmaz faydaları!..
Akasya Asıltürkmen: "Dizide oynamam çok zor"
Hakan Çalhanoğlu Türk geleneğini Avrupa'ya da taşıdı
Brad Pitt ve Jennifer Aniston’ın aşk yuvası satışa çıktı
Aktör Salih Güney'e büyük şok!