GÜNCEL HABERLERİ

Mülki amirlere operasyon hattı!..

Mülki amirlere operasyon hattı!..

FETÖ'nün mülki idare yapılanmasında yer alan kaymakam ve vali yardımcısı ile imamları arasındaki bağlantıyı başkasının üzerine kayıtlı 'operasyonel hat'lardan kurduğu ortaya çıkarıldı.

Yeni Şafak'tan Osman Özgan'ın haberine göre Mustafa Güzel'in telefon ağında deşifre edilen 25 ismin arasında da 15 Temmuz sonrası ihraç edilerek tutuklanan vali yardımcısı ve kaymakamlar yer alıyor.

FETÖ'nün özellikle mahrem yapılanmasındaki örgüt üyelerince kullanıldığı tespit edilen 'operasyonel hat'lar deşifre ediliyor. Son olarak örgütün '99. Dönem Kaymakamlar Sorumlusu' olan Mustafa Güzel'in başkası adına kayıtlı operasyonel hat kullandığı belirlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirlenen ve hala Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan şüpheli Güzel'in kullandığı operasyonel telefon ağına ilişkin yapılan incelemede, mahrem imamlar ile mülki idare mensuplarına ilişkin bilgilere ulaşıldı. Gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan ancak daha sonra çark ederek suçlamaları inkar eden Güzel'in, operasyonel hat kullanmak suretiyle oluşturulan hücresel haberleşme ağındaki 25 örgüt mensubu da deşifre edildi.

LİSTEDE KAYMAKAMLAR ÇIKTI

FETÖ imamı Güzel'in kullandığı operasyonel hata ilişkin hazırlanan raporda da bu isimlere tek tek yer verildi. Çoğunluğunu vali yardımcıları ve kaymakamların oluşturduğu bu isimlerin önemli bir kısmının Türkiye'nin değişik yerlerinde görev yaparken 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ihraç edildiği ve tutuklandığı belirlendi. Bu kişiler arasında evinde 1 dolar ele geçirilen ve ByLock kullandığı tespit edilen eski Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Şahin Özcan da bulunuyor. Ayrıca eski Konya Vali Yardımcısı Fahri Oluk, eski Trabzon-Düzköy Kaymakamı Hüseyin Baş, eski Bursa-Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, eski Adana-Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer, eski Kayseri-Özvatan Kaymakamı Uğur Yıldırım ile İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak görev yaparken ihraç edilen eski Vali Şaban Acar, eski İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Muammer Aşık ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı'nda görevliyken ihraç edilen Murat Avcı'nın aralarında bulunduğu isimler de Güzel'in operasyonel hattından çıktı.

Profesör de listeden çıktı

Mustafa Güzel’in hücresel haberleşme ağında ayrıca kamudan ihraç edilen ve tutuklanan öğretim üyelerinin de bulunduğu anlaşıldı. Bunların arasında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince 7.5 yıl hapse çarptırılan Turgut Özal Üniversitesi’nde öğretim üyesi Ercan Sancak da bulunuyor. FETÖ’cü olduğunu inkar ederken operasyonel hatlardan haberleştiği belirlenen Sancak’ın yanı sıra Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde görevliyken ihraç edilen ve ByLock kullandığı belirlenen Prof. Dr. Hasan Haluk Dülger ve Turgut Özal Üniversitesi öğretim üyesi Yavuz Kahraman ile avukat Selamet Şen de aynı listede yer aldı.
  • Bu Haberi
Victoria Beckham kanından krem yaptırdı
Myomlardan 1 günde kurtulmak mümkün
Nurgül Yeşilçay’dan Ajda’ya ‘kalça’ göndermesi
Uzmanlardan ebeveynlere 'karne' uyarısı
Gökçe Bahadır dans festivaline katılıyor
Jelena'nın ihanet skandalında yeni iddialar
WhatsApp sahibini resmen geride bıraktı
Aslıhan Doğan doğum hediyesi ile partide
Eyüpsultan'da 1 ton mama ve 200 kedi evi dağıtıldı
Gülben Ergen'den herkesi duygulandıran paylaşım
Öğrenciler karne öncesi dehşeti yaşadı
Özlem Kaymaz oğlu Daniel'i tedavi için Antalya'ya götürdü
Jandarma Uludağ'da kuş uçurtmuyor
Sadettin Saran: "Yakışıklı çektiniz değil mi?"
KOSGEB'ten yüksek teknolojili ürüne 5 milyon TL destek
Chloe Loughnan saatlerce toplantı yaptı
Ünlü isimlerin uyuşturucu davası İstinaf’ta yeniden görülecek
Yatak bazasının altından kadın cesedi çıktı!
Bade İşçil aldığı kiloyla şaşırttı
Adana merkezli PKK operasyonu
Gülşen'in Azur'la oyun zamanı
Genç hemşirenin acı ölümü
Yalçın Dümer isyan etti: "Bana iş vermiyorlar!"
Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri böyle yayılmış!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Graham’ı kabul etti
Engelsiz Yaşam Vakfı'ndan Muhterem Nur hakkında suç duyurusu
Didem Uslu cinayetinde kan donduran itiraf!
Bircan ve Ece'den yayın sonrası alışveriş turu
3 bin 600 gösterge için torba düzenlemesi!
Sabri - Yağmur Sarıoğlu çifti ayrılıyor mu?