GÜNCEL HABERLERİ

Mustafa Sarıgül: "Ben CHP'nin Messi'siydim!"

Mustafa Sarıgül:

CNN Türk'te Hakan Çelik'in hazırlayıp sunduğu 'Hafta Sonu' programına konuk olan DSP'nin Şişli belediye başkanı adayı Mustafa Sarıgül çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MedyaRadar'ın haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa edip Demokratik Sol Parti'nin Şişli Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Sarıgül, canlı yayında CHP'den aday gösterilmemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Aday gösterilmemesiyle ilgili CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu'na kırgın olmadığını söyleyen Sarıgül, kendisini Messi'ye benzeterek "Elinizde Messi gibi bir oyuncu varken oynatmazsanız nasıl kazanırsınız" dedi.

İşte Sarıgül'ün açıklamalarından öne çıkanlar:

"İktidar 25 yıldır belediyeleri yönetiyor. Muhalefet olarak görevimiz iktidarın yaptığı yanlışları söyleyip belediye başkanlarını bir yıl önce açıklamak. Adayların açıklanmasını da parti içerisinde toplumsal barışla yapmak lazım. Milletvekilliği başka belediye başkanlığı başka… Ana muhalefetin belediye başkan adaylarını geç açıklamasından dolayı sıkıntılar var.

"KILIÇDAROĞLU'NA KIRGIN DEĞİLİM"

Ben sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na kırgın değilim. Ben kendisinin iyi niyetli olduğunu biliyorum ama üzüntüm şudur; sayın genel başkanın çevresinde, genel başkana eksik bilgiler veren, yanlış yönlendiren bir kadro var. CHP genel merkezinde CHP’nin iktidar olmasını istemeyen bir kadro var. Onlar kendi koltuklarını koruyorlar.

Yerel yönetimlere bakan genel başkan yardımcısının görevi adayları bir an önce belirlemek. Ordu Milletvekili.. Ordu’da daha düne kadar aday belli değildi. CHP’de iktidara hazırlık yapan kadronun az olduğunu ve Kılıçdaroğlu’na eksik bilgi verdiğini düşünüyorum.

Yarın DSP’nin genel merkezi toplanacak ve yarın resmi karar verilecek. Ama sayın Önder Aksakallı’ya ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Bana gönüllerini ve kalplerini açtılar. DSP zaten yabancı olduğumuz bir parti değil. Yarın DSP’nin genel merkezi toplanacak ve yarın resmi karar verilecek. Ama sayın Önder Aksakallı’ya ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Bana gönüllerini ve kalplerini açtılar. DSP zaten yabancı olduğumuz bir parti değil. 2009’da Sayın Baykal beni, CHP’den aday yapmamıştı, 2009’da DSP’den aday olmuştum. CHP adayı Muharrem Sarıgül diye bir arkadaştı.

- CHP’liler Sayın Sarıgül biraz daha bekleseydi keşke dediler?

Bazı şeyleri hissedersiniz. Barcelona’nın antrenörüsünüz, Messi’yi oynatmıyorsunuz nasıl kazanacaksınız? CHP’den kimse arayıp PM’nin eğilimi bu yönde demedi. 48 aydır çalışıyorum. Belediye başkanlığında siyasi yaşamda boşluk verirseniz olmaz. Kır gezilerini, pikniklerini, cenazelerini kaçırmadım. Sabah 6’dan gece 11’e kadar yurttaşlarımla beraberim. Hiç kimse aramadı. Sayın Kılıçdaroğlu da aramadı ama yakın çevresinden bana çok iyi duygu yüklü telefonlar geldi. Kılıçdaroğlu’nun iyi niyetli olduğunu biliyorum ama yaklın çevresinin bana karşı baraj kurduğunu hissediyorum

- CHP sizin lehinize bir turum alabilir mi?

5 sene önce Türkiye’nin en kıymetli bir iline aday yaptıkları Sarıgül’e böyle bir jestle yaparlarsa buna seçmenler mutlu olur. Şişli’de her siyasi partinin tabanından oy alıyorum.

- Sarıgül önemli bir isim.. Fakat CHP’de iddialı bir aday ortaya koyarsa oylar bölüneceği için AK Parti adayı kazanabilir değerlendirmeleri oluyor. Ne dersiniz?

2009’da da benzer şey oldu. Ben AK Parti ve CHP adayından 40 bin oy daha fazla aldım. Şişli’de yüzde 50’nin üzerindeki seçmenin kanaatleri benim lehime. Seçimi kazanacağız. 5 kuruluşun yaptığı anket çalışmaları var. Şişli’de gerçekten mutluluk olacak, herkesi kucaklayacağız.

- Ekrem İmamoğlu ile diyalogunuz var mı?

Ekrem beye başarılar diliyorum. İstanbul adaylığı çalışmalarını yapıyor.

- CHP tabanı ile diyaloğunuz nasıl?

Ben DSP ve CHP’liyim. 80 öncesi CHP’liyim. Ben rahmetli Ecevit’in talebesiyim. Rakiplerimin hatalarını, eksiklerini anlattığım zaman çözüm önerilerini de anlattığı bir anlayıştan geliyorum. Şişlili yurttaşlarım beni göreve çağırmasa ben nasıl böyle bir göreve talip olabilirim. Işığı sönen Şişli’nin ışıklarını yakacağız.."
  • Bu Haberi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!
Kuşkonmazın bilinmeyen faydaları
Jean Claude Van Damme Bodrum’da
Minik Öykü Arin'in nakil sonrası ilk görüntüleri
Vanessa Hudgens malikanesini satıyor
Volkan Demirel yeşil sahadan kazandığını sanata yatırıyor
Papağanını bulana bin lira ödül verecek
Necef Uğurlu Yazdı: "Ezikler ve Sayın Kılıçdaroğlu"
Sinem Kobal bahçesinden baharı müjdeledi!
Deren Talu’ya babası Eren Talu’dan uyarı!
Jessica May: "Reyting için soyunmam"
Emel Çölgeçen 41. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde
"Behzat Ç" yeni bölümleriyle geri dönüyor
Osman Pamukoğlu'nun partisi HEPAR kapatıldı!
Yasmin Erbil magazin programı sunacak
Attila Özdemiroğlu kabri başında anıldı
Kılıçdaroğlu’na saldırı olayında 3 kişi serbest bırakıldı
HDP'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret
Oyuncu Efecan Şenolsun'un hapsi istendi!
Fatih Portakal, Kılıçdaroğlu'na saldırının sorumlularını açıkladı
Merve Özbey'in 17 yıllık hayali gerçek oldu
Şemdinli'de çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Show TV'nin iddialı dizisi final yapıyor!
Sevilay Yılman'dan Kılıçdaroğlu'na saldırı yorumu
Aylin Coşkun: "Ne telaş ne telaş"
YSK İstanbul itirazlarını gündeme aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili ilk mesaj
Kağıthane'deki bina böyle çöktü!
Sıla'dan mahkeme sonrası ilk paylaşım!
Şevket Uğurluer hayata gözlerini yumdu