YAŞAM HABERLERİ

Onur Özbizerdik yaka paça getirildi!

Onur Özbizerdik yaka paça getirildi!

Önceki gece Ortaköy’de bir gece kulübünü kurşunladığı için bu sabah gözaltına alınan Onur Özbizerdik, adliyeye sevk edildi.

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre Özbizerdik adliyeye getirilirken oldukça hırçın tavırlar sergilerken, polisler adeta yaka paça araca bindirebildi. Özbizerdik emniyetteki ifadesinde, Hollanda Konsolosluğu’nu kurşunlamak istediğini, oraya götürülmeyince gece kulübünü kurşunladığını söyledi.

Yer altı dünyasının ünlü isimlerinden Dündar Kılıç’ın torunu Onur Özbizerdik önceki gece Ulus’ta bir mekanda eğlendi. Gece geç saatlerde mekandan çıkan Özbizerdik valenin kendisini Ortaköy’e bırakmasını istedi. İddiaya göre Ortaköy’deki mekana giden Özbizerdik arabadan inmeden mekana doğru ateş etmeye başladı. Olayın ardından mekana ateş ettiği silahı olay yerinde bırakıp kaçan Onur Özbizerdik bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Özbizerdik, Hollanda ile yaşanan kriz sebebiyle moralinin bozulduğunu, bu yüzden Ulus’taki mekana kafa dağıtmak için gittiğini savundu. Hakkında kesinleşmiş hapis cezası olması sebebiyle evden çıkmadığını söyleyen Özbizerdik, “Ben 15 yıldır yeşil ve kırmızı reçeteli ilaç kullanmaktayım. Olay günü gayet sakin ve kendimdeydim. Kesinlikle alkollü değildim” dedi.

SİNİRLİ OLDUĞUM İÇİN KONSOLOSLUĞA GÖTÜRMEDİLER

Mekandan çıktıktan sonra bir mekan çalışanı Kenan isimli kişiye kendisini Hollanda Konsolosluğu’na bırakmasını istediğini ileri süren Özbizerdik, “Daha sonra plakasını ve markasını hatırlamadığım açık renkli bir araçla tanımadığım kişi ile yola çıktık. Aracı tanımadığım bu şahıs kullanıyordu. Kenan bey bu arkadaşa Onur’u biraz gezdir. Sinirli olduğu için Hollanda Konsolosluğu’na götürme dedi. Ben ilaçların etkisiyle dalmışım. Ben dışarı baktığımda turuncu renkli valeler ve takım elbiseli, telsizli, kulaklıklı şahıslar vardı. Buranın önü biraz kalabalıktı. Ben de gözümü açar açmaz turuncu renkli kişileri görünce Hollanda Konsolosluğu sanarak buranın duvarlarına bir şarjör ateş ettim. Daha sonra uyku sersemliği geçince de yanlış yere ateş ettiğimi anladım” dedi.

Ateş etmeden önce “Şazi” isimli birin sorduğu iddiaları da sorulan Özbizerdik, Şazi isimli kişinin yakın arkadaşı olduğunu onu sormadığını savundu.

TUTUKLANMASI İSTENDİ

Onur Özbizerdik savcılığa verdiği ifadenin ardından, "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" ve "ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçlarından tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.


  • Bu Haberi
Elizabeth Hurley'e oğlundan 'cesur poz' tepkisi!
Yargıtay'dan Aydın Doğan'a kötü haber!
Olaylı derbi tatil edildi!..
Ağız kokusunun nedeni reflü!
Ece Sükan: "Cansu benim canım.."
Bulgaristan'da derbide bomba patladı!
WhatsApp'taki son değişikliğe dikkat!..
Jessica May'in nikah şahidi Alex De Souza olacak
Köpekbalığı avcılığı yasaklandı
Meryem Uzerli'nin mısır keyfi
Suudi Arabistan'da sinema salonu açıldı!
Ezgi Avcı mutluluğa smaç bastı!
‘Beni öldür diyen’ taksiciyi öldürdü, 12 yıl hapis aldı
Filiz Akın: "Kanserin 2. evresindeydim"
Trump'tan sonra Pence'den de Türkiye tweeti!
"Kanatsız Kuşlar" dizisinin Nefise'si gecelerde sobelendi!
Taraftar sahaya girip futbolcunun boğazını kesti!
Süreyya Yalçın'ın korkutan güzelliği!
Yunanistan'daki sekiz firari FETÖ'cüden biri serbest
Erol Köse Gülben Ergen'den böyle özür diledi!
Erdoğan'ın çalışma odasına 'böcek' konulmasına ilişkin davada karar
Ümraniye'de feci asansör kazası!
Necef Uğurlu Yazdı: "Patron değişir, Huy değişmezmiş"
Çağla Şıkel'in tahtını kaptırmaya niyeti yok
Erdoğan'dan AK Partili vekillere kritik uyarılar
Duygu Sarışın'dan 'Çağatay'lı sorulara yanıt yok
Alina Boz'dan Endemol Shine Türkiye'ye tazminat davası!
Alişan-Buse Varol çiftinin tatlı telaşı!
Fatih Altaylı'dan magazincilere serzeniş!
Hazar Ergüçlü'nün basın toplantısında büyük gerginlik!